کد خبر: ۲۳۶۵۳۷
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۷ - ۲۴ آبان ۱۳۹۴

تماس سرویس اطلاعات فرانسه با سرویس اطلاعاتی سوریه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 یک روزنامه عربی به نقل از منابع فرانسوی از تماس سرویس اطلاعات این کشور با سرویس اطلاعات سوریه خبر داد.

منابع آگاه فرانسوی از اقدام دولت فرانسه به برقراری تماس با سرویس اطلاعات سوریه به منظور رد وبدل کردن اطلاعات امنیتی داد.

به گفته این منابع خبری فرانسوی، سرویس اطلاعات فرانسه با اطلاعات امنیتی سوریه تماس برقرار کرد و در خصوص 11 مضنون مربوط به پرونده اقدامات تروریستی پاریس اطلاعاتی را رد و بدل کردند.

به گفته منابع فرانسوی، دولت فرانسه از این تماس قصد داشت، از این مساله جویا شود، آیا این مظنونان از سوی سرویس های امنیتی سوریه در بازداشت بوده اند یا خیر؟ چرا که براساس تحقیقات و بازجویی هایی که در این رابطه از سوی سرویس اطلاعات فرانسه صورت گرفته است، مشخص شده شماری از این 11 مظنون مشارکت در عملیات تروریستی پاریس کماکان در فرانسه حضور دارند و شماری نیز ممکن است همچنان در سوریه حضور داشته باشند، که حتی گفته می شود، برخی از این مظنون‌ها در زندان‌های نظام سوریه به سر می برند، از این رو سرویس اطلاعات فرانسه از همتای سوری خود خواستار دریافت اطلاعات در این زمینه شده است.

سرویس اطلاعات فرانسه همچنین از سرویس اطلاعات سوریه خواسته است بداند اگر شماری از این مظنون‌ها مدتی در زندان‌های سوریه بوده اند، چه اطلاعاتی در خصوص آنها در بازجویی‌ها به دست آمده است ؟ چرا که هنوز احتمال می‌رود حداقل 6 تن از این مظنون‌ها کماکان در زندان‌های نظام سوریه به سر می‌برند و در رابطه با انفجارهای تروریستی پاریس با شبکه‌های مرتبط با این حادثه تروریستی در ارتباط بوده‌اند.

به نوشته الدیار ، از سلاح کلاشینکوف به دست آماده از تروریست ها و انتحاری ها مشخص شده است این سلاح کلاشینکوف در واقع از داخل سوریه توسط پناهجویان سوری به داخل خاک فرانسه از طریق مرز دریایی انتقال یافته است، لذا به دلیل نبود بازرسی های کامل در مناطق مرزی این آوارگان موفق شدند، حدود 500 قبضه سلاح را وارد خاک فرانسه کنند، از این رو اکنون دولت فرانسه در خصوص این سلاح خواستار دریافت اطلاعات کاملی است.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان