کد خبر: ۲۳۶۵۵۲
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۱۸ - ۲۴ آبان ۱۳۹۴

58 کشوری که در جام جهانی روسیه حضور ندارند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به نقل از گلوبوی برزیل، هر چه به آغاز بیست و یکمین دوره جام جهانی که قرار است کمتر از هزار روز دیگر در روسیه برگزار شود نزدیک می‌شویم غربال انتخابی جام جهانی کشورهای زیادی را از حضور در بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی جهان حذف می‌کند.

تاکنون که بیش از یک سال از پایان جام جهانی 2014 می‌گذرد، 58 کشور از رسیدن به جام جهانی 2018 باز مانده‌اند و این تیم‌ها قطعا در روسیه حضور نخواهند داشت.

رقابت‌های انتخابی جام جهانی در قاره آسیا زودتر از همه قاره‌های دیگر شروع شد و تاکنون نیز تیم‌های مغولستان، ماکائو، سریلانکا، برونئی، نپال و پاکستان تیم‌هایی بودند که در دور نخست انتخابی جام جهانی حذف شدند. در دور دوم انتخابی جام جهانی که بازی‌های آن در حال برگزاری است و قرار است روز سه‌شنبه نیز با برگزاری چند دیدار دیگر ادامه داشته باشد کشورهایی چون بوتان، هند، کامبوج، یمن، تاجیکستان، مالدیو، مالزی، تیمور شرقی، لائوس و بنگلادش حذف‌شان از جام جهانی قطعی شده است.

در قاره آفریقا که رقابت‌های آن نیز در حال برگزاری است کشورهایی چون سومالی، سودان جنوبی، گامبیا، سائوتومه، پریسیپه، سیرالئون، لسوتو، اریتره، سیشل، گینه بیسائو، آفریقای مرکزی، موریتوس، مالاوی و جیبوتی حذف شدند.

در قاره آمریکای شمالی و حوزه دریای کارائیب نیز تاکنون تیم‌هایی چون جزایر ورجین، کایکوس، آنگویلا، باهاماس، جزایر کایمند، جزایر بریتیش ورجین و مونسرات از تیم‌های گمنامی بودند که همان ابتدا حذف‌شان از انتخابی جام جهانی روسیه قطعی شد. در ادامه نیز تیم‌های پورتوریکو، جمهوری دومینیکن، دومینیکا، سنت لوییز، گویان، برمودا، باربادوس، سنت کیتس و نویست، سورینا و کوبا تیم‌هایی بودند که حذف شدند و در ادامه نیز باربودا، آروبا، نیکاراگوئه، گرانادا، بلیز و کوراکائو به جمع آنها پیوستند تا تیم‌های باقیمانده در این منطقه رقابت‌ها بسیار محدود شوند. اکثرا در این قاره دو تیم مکزیک و آمریکا مدعی صعود هستند که در کنار چند تیم دیگر از جمله هندوراس و جامائیکا و ترینیداد برای صعود تلاش می‌کنند.

در قاره اقیانوسیه نیز رقابت‌های انتخابیه برگزار شده و سه تیم حذف‌شان از جام جهانی قطعی شده است. ساموآی آمریکایی، جزایر کوک، تونگا حذف شدند.

همچنین به این فهرست باید کشور زیمبابوه را نیز اضافه کرد که از طرف فیفا به دلیل پرداخت نکردن حق و حقوق سرمربی سابق خود از حضور در جام جهانی محروم شده است. همچنین کشور اندونزی نیز از طرف فیفا محروم شده است و به دلیل تبانی و مشکلات عدیده در فدراسیون این کشور حق حضور در جام جهانی را ندارد.

به نظر می‌رسد این فهرست در هفته جاری بیشتر شود و چندین تیم دیگر به حذف شده‌های جام جهانی اضافه شوند. جام جهانی 2018 قرار است در روسیه برگزار شود.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان