arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۷۲۱
تعداد نظرات: ۷۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۷ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۰
در سوریه چه می گذرد؟

پلیس سوریه خطاب به مادران بازداشت شدگان: فرزندان خود را فراموش کنید، بروید بچه دیگری بزایید!

گزارش هایی مبنی برای اینکه به خانواده های قربانیان گفته شده است اگر انها موافقت کنند که چیزی نگویند، جسد فرزندانشان را تحویل می گیرند!....آن روی سکه: سوریه یک دولت سکولار دارد. بسیاری از مردان در پارکی در نزدیکی هتل من، مشروب در دست دارند و زنان با شلوار لی های تنگ دست در دست دوست پسرشان دارند!
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک سایت خبری خارجی در گزارشی، به نقل از خبرنگار خود که به سوریه سفر کرده، اطلاعات تکاندهنده ای را منتشر کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب Entekhab.Ir ؛ در این گزارش آمده است: خالد یک فعال سیاسی نبود، او تنها یک فرد از طبقه متوسط جامعه بود که تحت تاثیر تحولات و تغییرات در جهان عرب قرار گرفته بود. سه هفته پیش، او به گروهی که در مسجد دمشق آنها را دید پیوست.آنها بر علیه دولت سوریه تظاهرات کردند. انها تاکید کردند که اسلحه ای ندارند و این شعار را تکرار کردند "صلح امیز ، صلح امیز، ما آزادی می خواهیم به صورت صلح امیز."

واکنش به آنها به شدت تند و وسیع بود. پلیس مخفی به مردان و زنانی که جرات کرده بودند تا بیرون بیایند و بر علیه حکومت 40 ساله ی این رژیم (بشار اسد) تظاهرات کنند حمله کرد.

اما جمعیت معترض جلوی حملات این نیروهای دولتی ایستاد. هرچند چندی بعد، تظاهرکنندگان سرکوب شدند و 12 نفر از آنان به زندان افتادند.در میان آنها، خالد هم بود. خانواده او ناامید بودند و می دانستند که در این شکنجه گاه ها چه اتفاقی می افتد. مادر او به پاسگاه های پلیس مختلف سر زده و سراغ محل نگهداری او را می گرفت اما  مادر او، جستجوی خود را به دلیل رفتار خشنی که با او شد رها کرد. او می ترسید که دیگر پسرش نبیند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب Entekhab.Ir ؛ در ادامه گزارش دیلی میل امده است: شش روز بعد، خالد پیدا شد.او در خیابانی به همراه 50 نفر از معرتضان دیگر در انجا رها شدند. به مانند دیگر معترضان او هم به شدت کتک خورده بود. بدن او پر از جاهای زخمی بود که توسط نگهبان زندان برجای گذاشته شده بود.

او دیگر اعتراض نمی کند اما برادر او به شدت خشمگین است.

او می گوید: ما ادمهای سیاسی نیستیم، اما سیاست به درون خانه ما آمده است.

تظاهرات در سراسر سوریه 200 نفر کشته داشته است و صدها نفر هم مفقود شده اند.

گزارشگران  آژانس های خبر اخراج شده اند وبلاگ نویسان بازداشت شده اند.

هفته گذشته من 5 روز را در دمشق و در جنوب کشور سوریه گذراندم. جایی که تظاهرات از انجا شروع شد. من در انجا به فعالین سیاسی و دانشجویان و مردم عادی صحبت کردم. اما آنها خیلی می ترسیدند که در مورد سیاست صحبت کنند.آن روی سکه ی سوریه

آن روی سکه در سوریه، این چنین است. همه چیز نرمال است. آفتاب می درخشد و توریست ها در خیابان های تاریخی دمشق جرخ می زنند و برخی به دنبال خرید غذا هستند.


سوریه یک دولت سکولار دارد. بسیاری از مردان در پارکی در نزدیکی هتل من، مشروب در دست دارند و زنان با شلوار لی های تنگ دست در دست دوست پسرشان دارند!

در سطح شهر بنرهای زیادی از قیافه ی نچسب بشار اسد وجود داشت. بشار اسد دکتر چشم بود که اکنون به دیکتاتوری بزرگ تبدیل شده است.

شنود سنگین؟

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب Entekhab.Ir ؛ یک زن قبل از صحبت کردن با من، موبایل خود را در کیفش گذشت و زیپ کیفش را بست. زیرا می ترسید که تلفنش شنود شود. دیگری به من گفت که زمانی که می خواهد در مورد وضعیت موجود صحبت کند، موبایلش را در کنار تلویزیون می گذارد و صدای تلویزیون را بلند می کند. سومین نفر که از سایت های خبری استفاده می کرد، تنها ده دقیقه اخبار را می خواند تا نتوانند شناسایی اش کنند.چندین نفر صدایشان را به شدت پایین آوردند، زمانی که می خواستند نام رئیس جمهورشان را بیاورند حتی زمانی که در خانه ی خود بودند.

یک زن جوان گفت: من تمام زندگیم را در ترس گذراندم. پدر من سالها پیش به من گفت که به یاد داشته باشد که دیوارها هم گوش دارند. ایا به نظرتان اولین چیز وحشتاک برای بچه، این نیست که می شنود؟

دلیل خوبی برای این احتیاط ها وجود دارد. این مردم که زرنگ هم هستند همه ی کسانی را که کتک خورده اند یا زندانی شده اند را می شناسند.

یکی از آنها می گوید: دو نفر از دوستان من زندانی شده اند.

دیگری می گوید دوستم را اخرین بار زمانی که بدنش اغشته به خون شده بود، دیدم و در ان حال نیروهای امنیتی او را با خود بردند.

بچه های بازداشت شده تان را فراموش کنید، بروید بچه دیگری بزایید!

 در روز 6 مارچ، 15 جوان معترض برای دیوارنویسی هایی که در شهر درعا کرده بودند بازداشت شدند. ا

آنها نوشته بودند که مردم خواستار سقوط رژیم هستند. مادران آنها برای ازاد کردن آنها، همراه با یک روحانی مذهبی به پلیس رفتند و از انها تقاضای ازادی فرزندانشان را داشتند. اما به آنها گفته شد که دیگر فرزندانشان را فراموش کنند.

انها گفتند که بروید و بچه های بیشتر بزایید.

در روز جمعه ، تظاهرات بزرگی در سراسر کشور و به خصوص دمشق به راه افتاد. در دمشق به سوی مردم گاز اشک اور زدند تا انها را متفرق کنند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری انتخاب Entekhab.Ir ؛  گزارش هایی مبنی برای اینکه به خانواده های قربانیان گفته شده است اگر انها موافقت کنند که چیزی نگویند، جسد فرزندانشان را تحویل می گیرند!

"خالد اسمی غیر واقعی است و برای حفاظت از این شخص به کار برده شده است"
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷۰
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۴۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۸
198
291
یک مقاله کاملا سفارشی از حامیان مالی پشت پرده سایت صهیونیستی انتخاب، شما کاسه لیسان ارباب بزرگ که بساط همپیمانان آمریکایی پرست خود را به عینه می بینید بدجور دست و پا می زنید تا مخالفین خود را نیز زیر آب ببرید
مدیر پایگاه خواننده محترم ؛ مگر نه آنکه رهبری معظم انقلاب از بیداری اسلامی در جهان اسلام خبردادند و از این حرکت که علیه زیاده خواهی دیکتاتور های عرب هست حمایت فرمودند ، حال چگونه است تحرکات تونس ، مصر ، لیبی و بحرین در این موج ، بیداری تعریف می شود اما تحرکات سوریه اعتراضات غیرقانونی معنا پیدا می کند ، امروز «اشداء علی الكفار رحماء بينهم» در كشورهای اسلامی و در سايه بيداری اسلامی مردم تعبير و تفسير شده است و طبعا خون مردم تونس ، مصر و بحرین از خون مردم سوریه رنگین تر نیست ، گو آنکه انتخاب روزانه اخبار مرتبط با سرکوب شیعیان در بحرین و لشگر کشی گستاخانه وهابیان سعودی به این کشور را بصورت ویژه و کامل تر از برخی رسانه های به اصطلاح اصولگرا پوشش می دهد و درخصوص قیام مبارک مردم مصر گزارش های لحظه به لحظه ای را منتشر نموده است . انتظار این است دوستان بدور از تفکرات دایی جان ناپلئونی و با تمام دقت و انصاف با مسایل مواجه شوند و در بیان اظهارات جلو تر از قوانین ظلم ستیز اسلام و بیانات جامع مقام معظم رهبری گام بر ندارند.

و درپایان ؛ چگونه است شما خواننده ی محترم از سکولار بودن و اسلام ستیزی حزب بعث حاکم بر سوریه که اخیراً دستور منع فعالیت احزاب اسلامی را صادر کرده مطلع نیستید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۹
براداران سایت انتخاب تمام دعوا همین است که مردم به علت نامحرم بودن خیلی چیزها را نبایستی بدانند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۰
اين ناشناس مثل اينكه سوحته بقول .... آب بدين بريزه اوجاش كه سوخته!
احمد توکلی(نماینده مجلس)
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۸
135
173
مشابه این خبر را در سایتهای بی بی سی فارسی و صدای آمریکا خوانده ام با تفاوت نگارشی مختصر ظاهرا این نوع خبر رسانی از اوضاع سوریه بدون انتساب کردن به منبعی خاص موضع رسمی سایت انتخاب می باشد.
مدیر پایگاه انتخاب: خواننده ی بزرگوار ؛ جدای از آنکه حضرتعالی به واقع جناب توکلی هستید یا خیر ، رسالت پاسخگویی انتخاب لازم می داند پاسخ مختصری به ادعای شما ارائه کند :
اول : سرویس بین الملل انتخاب کار ترجمه خبرها از رسانه های مختلف بین المللی را به عهده دارد و بدون توجه به سایت های مورد نظر اپوزیسیون و متاسفانه شاید حضرتعالی ، مستقل و با توجه به اصول خبرنگاری به امر اطلاع رسانی می پردازد.
دوم : درصورت تسلط آن جناب به زبان انگلیسی متوجه خواهید شد که این خبر بدون موضع گیری " انتخاب " بیان شده و رسالت این خبر رسانی مبنی بر اطلاع رسانی بدون هرگونه موضع گیری موجب انتشار این مطلب شده است.
سوم : جای سوال است چگونه خبری که بدون هیچگونه اظهار نظر و دخل و تصرف منتشر شده ، موجب گردیده این سایت به اتخاذ مواضع خاص و غیر اصولی متهم شود ؟
چهارم : طریق صدق و راستی در این کشاکش خیر و شر که گاه راه را از چاه نتوان تمیز داد بدون توجه به آرمانهای امام خمینی ( ره ) و فرمایشات رهبری معظم ممکن نخواهد بود و ما نیز در این راه چون شما انشاءالله به قدر توانمان گام بر می داریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۸
182
184
ممنون انتخاب.. بالاخره یه رسانه تو ایران هم از سوریه نوشت.. واقعا دستتون درد نکنه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۸
81
144
واقعا از مطالب بالا متشکریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۸
186
167
مرسی...که شجاعت لازم در نوشتن حقیقت رو داشتید...
تشکر و مرحبا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۵
نوشتن از يك عده كم مخالف كه شجاعت نيست عقده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۸
44
86
سایت محترم انتخاب از پاسخ شما به مطلب اول خواننده محترم بسیار خرسند شدم اما یک سئوال اساسی پیش میاید. آیا خیزش مردم مصر و لیبی و تونس و بحرین قابل حمایت است ولی.................. باید ..... شود؟
آیا این مصداق یکی بر سر شاخه بن می برید نیست!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۸
40
162
انتخاب جان چرا جوش میاری...
اگه بخوای به این حرفهای صدتا یه غاز توجه کنی که باید درشو تخته کنی عزیزم...
این جماعت سرشون رو انداختن پایین و با تمام توان دارن میدون،فکر میکنن اخر بصیرت و ولایت مداری و انتظار فرجن...!


"علی یارتون بچه های انتخاب"
مهدی
|
United States
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۸
56
112
مرسی. خبر قابل تاملی بود
همون ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۹
27
68
آیا خیزش مردم مصر و لیبی و تونس و بحرین قابل حمایت است ولی.................. باید ..... شود.
این یعنی چی!؟
مدیر پایگاه انتخاب: دوست عزیز، ضمن عذرخواهی از جنابعالی، تقاضا داریم که شرایط فعلی کشور و همچنین مقررات حاکم بر رسانه ها را در نظر بگیرید. باتشکر مجدد
پاسخ ها
سا ن...
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۰
یعنی زبونم لال روم به دیوار سانسو...ر .. ه ؟؟!!!
ناشناس
| United States |
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۰
انتخاب منظورت اینه که خفه شیم و فکر کنیم هیچ اتفاقی نیفتاده؟!
salam
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۷/۰۱
اگر نمی تونید حرف بزنید همون حرف نزنید بهتره!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۹
40
65
ممنون از اطلاع رساني شما
اميد آنكه روزي با چشماني بازتر و فكري روشنتر به مسائل نگاه كنيم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۹
19
52
ممنون از اطلاع رساني شما
اميد آنكه روزي با چشماني ازتر و فكري روشنتر به مسائل نگاه كنيم
اصغر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۹
20
40
ما باید هر موضوع وحادثه ای را مطابق واقعیت تفسیر کنیم.نه اینکه چون طرف همفکر ،هم دسته ،دوست و هم پیمان ماست هر کاری بکند ما تآئید و یا چشم پوشی کنیم .این واقعیت است که حکومت سوریه دیکتاتوری است اگرچه میزان آن کمتر از مثلا بحرین باشد و یا د ر جناح مقاومت باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۹
33
99
حکومت سوریه فاشیستر از حکومت تونس و مصر و بحرین است . به لطف بیداری اسلامی مردم منطقه حکومت اسد نیز به نابودی است ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۹
132
72
در اینکه نظام بعثی سوریه نظام ظالمی است تردیدی نیست اما آما روی سکه آنست که نظام ظالم تری ( آمریکا و اسرائیل) چون نظام سوریه نوکرشان نیست برای سرنگونی بشار اسد تلاش و توطئه می کنند !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۹
11
35
انتخاب: دوست عزیز، ضمن عذرخواهی از جنابعالی، تقاضا داریم که شرایط فعلی کشور و همچنین مقررات حاکم بر رسانه ها را در نظر بگیرید. باتشکر مجدد
دوستان عزیز انتخاب ! متشکرم حق با شماست. همین که درک یکسویه از مسائل ندارید مارا بس است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۲۹
9
58
دوستان محترم ، باور بفرمائید اگر فضای گفتگو و نقد آزادانه در کشور باز باشد مردم بهیچ وجه به منابع خارجی مراجعه نمی کنند
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۰
62
58
شما نباید مسئله سوریه را تا این حد بزرگ کنید.بدون شک جمهوری اسلامی با تجاوز به حقوق مردم در هر کشوری مخالف است و بدون شک اگر سرکوبی در سوریه هم اتفاق افتاد هم محکوم می کند.ولی بهتر است که ما بیش از حد در امور سوریه که دوست ماست دخالت نکنیم ولی به هیچ وجه هم اجازه تجاوز به حقوق مردم را نخواهد داد.
پاسخ ها
فرهاد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۰
بله ! بله! ما نباید بیش از حد در امور سوریه دخالت کنیم بلکه باید بیش از در امور بحرین و بعضی کشورها دخالت کنیم و در مورد امور کشورمان هم اصلن نباید دخالت کنیم !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۰
61
41
آفرین به انتخاب.
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۰
32
79
ایران به دلیل سیاست دوگانه از آمریکا ایراد می گیرد .ولی همان کاری را دیگران می کندیخودش هم سیاست یک بام دوهوارا انجام می دهد!معترضین سوریه فتنه گر خوانده می شودولی معترضین بحرینی انقلابی!
mehdi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۰
17
33
انتخاب جان خیلی دوست دارم.پاینده باشی.
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۰
15
52
کار درستی نیست که جگر گوشه ی مادری جلوی چشمانش دستگیر شود
عدالت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۰
27
30
سلام انتخاب دمت گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۰
87
57
مرگ بر بشار مستبد
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۰
20
48
من نمیدونم این صدا و سیما با چه رویی حرف از حقیقت میزند
در حالی که فقط از انقلاب بحرین و لیبی حرف میرند و انگار نه انگار که تو سوریه هم داره اتقاقاتی می افته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۱
60
30
دولت سوریه جز اینکه خرج رو دست ملت ایران بگذارد به هیچ دردی نمی خورد همان بهتر که برود اگر سوریه در راستای منافع ملی کشورمان بود البته که از بشار اسد باید دفاع می کردیم ولی وقتی نیست مگه مریضیم!!! متاسفانه اولویت ما منافع ملی نیست اولویت شده قدرت!!!
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۱
27
25
دوران بقا چو باد صحرا بگذشت
خوبی و بدی و زشت و زیبا بگذشت .
پنداشت ستمگر که جفا با ما کرد
بر گردن او بماند و بر ما بگذشت
دوران دیکتاتوری بشار تموم شده
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۱
44
49
من فقط میگم به امید نابودی حکومت بشار
کارگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۱
13
37
میدونم این متن در اینجا نباید باشه ولی آخه داریم از گرونی و تورم رنج میبریم با این اجرای یارانه ها ببینید چقدر مردم به خودشونم ظلم میکنن و تموم مایحتاج هم دو لا پهنا قیمتش افزوده شده حقیقتا با این افزایش حقوقی که وزارت کارو چن تای دیگه هم جنس خودشون تصمیم گرفتن 9% اضافه کنند ما کارگرا بدبخت تر از قبل شدیم هیچ مرجعی هم پاسخگو نیست با این کرایه خونه ها و...پس از بیستو اندی کار هنوز خونه که نداریم هیچ باید هشتمون گرو هشتصدمون باشه . بشار اسد چه بره چه نره که وضع زندگی من تغییر نمی کنه؟ بمن چه !!!!!!.
پاسخ ها
سعید
| United States |
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۰۱
اره به قران راست میگه مارو چه به بحرین مارو چه به سوریه مگه زمانی که ما تو جنگ کشته میدادیم همین بحرینیا یا سوریه میومدن بگن حالت چه طوره که حالا ما باید مشکلاتمونو ول کنیم از اینا حمایت کنیم.امروز بیکاری به حد واقعا وحشتناکی رسیده تورم که هیچی!!حرفشو نزنیم بهتره.ببخشید از صبح تا شب عین سگ جون میکنیم اما به هیچ نتیجه ای نمیرسیم..اینم از زندگی ما....!
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۹
9
35
من حرفم با انتخاب نیست٬ انتخابی که خودش رو در ظاهر داره بدون موضع نشون میده.
سوالم از تو هموطنه.
سیاست یک بام و دو هوا که نظام ما نفی اش می کنه٬ برای خود نظام هم چیز خوبی نیست. رفتار بد٬ مطلقا بده.
اما براتون سوال نمیشه چرا این همه که رسانه های غربی دارن سنگ سوریه رو به سینه می زنن٬ از بحرین و لیبی و یمن و... سحنی به میون نمیارن؟
من منافی وضعیت موجود سوریه نیستم و هیچ حرفی هم در مورد نظام خودمون نمی زنم٬ اما فکر نمی کنین چرا آمریکا بحرین رو دوست مهم خودش تو خاورمیانه می دونه و هیچ حرفی از مردمش نمی زنه؟
چرا؟
شما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۰/۰۳/۲۲
7
36
احسنت آقا امیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۶
76
30
نظر دوستان عزیز را فارغ از هرگونه جانبداری به چند مطلب در خصوص سوریه معطوف میدارم : 1- سوریه از گذشته تا کنون در بین کشورهای عرب همواره خط مقدم مبارزه با اسرائیل بوده و قطعا هیچکس به اندازه اسرائیل و حامیان او از شورشها و درگیریها اخیر سود نمیبرد لذا قطعا" تمام تلاش خودشان را جهت شعله ور تر کردن آشوبها میکند. 2- پیشترین قسمت این آشوبها در شهرهای مرزی که امکان رسوخ عوامل نفوذی و جاسوسان و مزدوران وجود دارد میباشد که میتواند در بین مردم نفوذ کنند و موجب درگیری مسلحانه را بوجود بیاورند که موجب بخشی از آشوبها میتوانند باشد. 3- قطعا" بخشی از مردم مطالب به حقی دارند که باید حکومتها به آنها توجه نمایند ولی امروزه این مطالبات از حلقوم افرادی در میاید که هیچ دردی از مشکلات مردم ندارند و قصد حقیقی آنها به انحراف کشیدن و رو در رو قرار دادن مردم با حکومت سوریه میباشد 4- قطعا" و جود فتنه بدلیل ماهیت آن در هرجایی دامن خیلی از افراد بیگناه را هم میسوزانند که خاصه به حقی هم دارند . 5- همانطوریکه هرجا از بدن عفونی بشه باید با چاقوی جراحی اون در بیارند و چاقو هم درد داره و این اجتناب پذیر نیست وگرنه عفونت کل بدن را میگیره لذا همه جا به عمل جراحی خشونت نمیگویند 6- با توجه به مطالب فوق حکومت سوریه باید در مقابل مردم که مطالب به حقی دارند باید روحیه تعامل و دوستی داشته باشه و مردم هم باید دقت کنند که بازیچه استمعارگران غربی نشوند و صف خودشان را از فتنه گران جدا کنند 7- همچنین فراموش نشود که شاید 70 در صد مردم سوریه از اصلاحات حکومت و کشورشان در موارد مختلف حمایت کردند با توجه به مطالب فوق فرق زیادی بین سوریه و حکومتهای عربی وجود دارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۸
واقعا اگه جگر گوشه خودتم می کوشتن جنازشم تحویل نمیدادن بازم می گفتی عمل جراحی در ضمن این 70 درصد رو از کجا اوردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۷
13
8
عزیزان مایک چیز داریم به نام سیاست که در ان سیاست مداران بخاطر منافع خود از یک جنبش حمایت و در مقابل ان یکی می ایستند
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۶ - ۱۳۹۰/۰۵/۳۰
11
11
بنده نظرات متقن و علمی برای شما ارسال داشتم متاسفانه چاپ نگردید . خواهشمندم از این گونه اراجیف جدا پرهیز نمائید . با تشکر ...
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۳۱
8
3
یکی می خواهد از حمایت کند
هاتف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۰
48
62
روزنامه انتخاب شک نکن که داری پا جای پای صهیونیست میزاری
خواهشا در مورد بیداری اسلامی از رهبر دم نیا
هر گردی که گردو نمیشه
آمریکا هدفی جز جدایی سوریه از مقاومت و ایران ندارد
اینو بفهم
هرچند فکر نکنم بصیرتی تا این حد داشته باشی
توصیه می کنم در این مورد سخنرانی استاد رائفی رو حتما گوش بدید بلکه متوجه بشین
مموش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۳
9
44
در جریان تجاوز اسرائیل در دهه هفتاد میلادی به جنوب لبنان و مناطق شیعه نشین، همچنین جنگ های داخلی لبنان که توسط فالانژها اداره می شد، و مردمی که مظلومانه به خاک و هون میفتادند و کشته میشدند،بالاتفاق شیعه بودند، بارها ارتش سوریه بود که وارد معرکه می شد و آتش فتنه رو خاموش می کرد و از جان شیعیان حفاظت می کرد. یادمون باشه، مهمترین راه حمایت ایران از حزب الله، سوریه است که اگه خط رو بشکنن، نوبت ماست که طعم جنگ رو بچشیم . باید بدونیم، وقتی که اعراب تو جنگ علیه ایران متحد شده بودند و مصر الیرموک و الارابه میفرستاد و کویت و عربستان فروش نفتشون رو تو جیب صدام می ریختند، سوریه بود که ایران رو حمایت می کرد. اصلاح در امور حکومتی سوریه، لازمه و اجتناب ناپذیر ولی باید بدونیم، سقوط و اشغال سوریه، محاصره حزب الله رو در بر خواهد داشت و تشنج بیشتر، جنگ رو عاید ما هم می کنه.علی(ع) میفرماید: ذلیل خواهد شد،ملتی که در درون خانه اش مورد هجوم دشمن قرار گیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۵
11
36
شما که مدعی اطلاع رسانی بدون موضع گیری هستید(!)خواهشا اگر تصاویر برخورد نیروهای امنیتی رو با معترضان میگذارین تصاویر به آتش کشیده شدن پرچم مقدس کشورمون و پرچم حزب الله لبنان رو هم توسط همین معترضان سوری نشون بدید و قبل از اینکه از رهبری نقل قول کنید تا به صحبتهاتون وجه ببخشید و نظر یک بخش از مردم رو که به ایشون علاقه دارند جلب کنید بهتره یه کمی تحقیق کنید تا متوجه بشید که نظر ایشون راجع به اعتراضات سوریه و دیگر کشورهای اسلامی چیه ایشون سه تا شاخص برای بیداری اسلامی اخیر در منطقه آوردن کدومش تو سوریه هست؟
اما از کلیت قضیه که بگذریم هیچ انسان آزاده ای حامی ظلم و ستم نیست اما اتفاقات سوریه را نمیتوان به راحتی تحلیل کرد و حکومت فعلی این کشور را 100% مقصر ودیکتاتور دانست.
ارسلان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۲
27
17
واقعا شجاعانه بود
جعفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۸
11
31
چطور امریکا باان هیاهوی جهانی که دم ازدموکراسی میزند و سازمان ملل در اختیار او هست در لیبی به طرفداری مردم میاد و کشور را با حضور نظامی وتلفات سنگین مالی وجانی دم از دموکراسی ویزند ولی در یمن و بحرین به مردم حمله میکند و سرکوب مینماید این سیاست دوگانه چه توجیهی دارد انوقت شما میگوئید ایران چرا فلان میکند بله باید از دوستان حمایت کرد نباید دوستمان در دنیا تنها بگذاریم اگر انصاف دار ید یه کمی از امریکا انتقاد کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۰۴
25
14
ای کاش میتونستید راحت حرف بزنید ولی تا همین جاشم خیلی ممنونم
حسینعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۹
11
16
می دونم دوباره نوشته های منو نمی ذاری دیدی چقد دروغگویی انتخاب تو لازم نیست به فکر مردم سوریه باشی تو به فکر جیب خودتی آخر سانسوری چرا نوشته های منو نمی ذاری
حق گو
|
United States
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۸
48
33
شما چشمتون رو بستین ایا تظاهرات به نفع حکومت سوریه نمی بینید چرا ازاون نمی نویسین تعداد اونها مقایسه کنید باشورشیان سلفی وهابی
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۴
26
49
سلام ، با عرض خسته نباشید.بعضی ها فکر می کنند این مردم درک و شعور ندارند واقعیت ها را نمی دونند فکر می کنند هرچه آنها بگویند همان در فکر و ذهن آنان نقش می بندد و دیگر دنبال واقیت ها نیستند .اگر شما هم زحمت اطلاع رسانی صحیح را نمی دادید قطعا خود مردم می دانستند.کدام حکومت وراثتی تاکنون صالح بوده تا این یکی باشد.واقعیت یک چیز است و ارتباط و روابط کشورها با هم چیز دیگر. ارتباط کشور سوریه با کشور ما خوب است اما این نمی تواند دلیلی باشد که حکومت سوریه با مردمش خوب باشد آیا تاکنون انتخاباتی سالم برگزار شده است آیا آزادی احزاب بجز حزب بعث وجود دارد و حکومت سوریه خود را مخالف اسرائیل می داند آیا تاکنون تلاشی برای بازپس گیری اراضی اشغالی خود نموده است یا بجای آن بجان مردم بی گناه خود می افتد تا به حکومت استبدادی خود ادامه دهد ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۷
102
53
درود خدا بر بشار اسد كه نوانست اتحاديه عرب و امريكا و اسراييل را تحقير كند . افرين بر اسد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۷
57
37
مرگ بر اتحاديه عرب بز دل و ترسو . احسن بر بشار اسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۷
70
53
طرفداران بشار اسد بيش از هشتاد درصد جمعيت سوريه هستند.مخالفانش مزدوران اسراييل هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۷
41
33
اللهاكبر . مرگ بر اسراييل و اتحاديه عرب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۰/۰۹/۰۹
37
33
اينها كه بر عليه بشار اسد قيام كردند مزدوران اسراييل هستند. در حاليكه مردم سوريه نود درصد با بشار اسد هستند
روحی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۰/۱۰/۰۹
47
40
ای کاش هرکدام ازعزیزان کمی باتامل بیشتر نظر می دادند سوریه درجنگ هشت ساله کنار مابود درحمایت از حزب الله هیچ کوتاهی نکرد فرماندهان مجاهدان فلسطین همه درسوریه هستند چه کسی دنبال تغییر بشار است؟مردم؟ یا آمریکا واسرائیل وضدایرانی ها و...؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۰
12
24
تظاهرات در سوریه آیا به اندازه یمن بوده است ایا دولت سوریه بمانند بحرین برای سرکوب مردم از دولت خارجی استفاده کرد حامیان مخالفین چه کسانی هستند عربستان که خود دست به خون مردم بحرین برده و به دیکتاتورهای فراری پناهندگی میدهد دوستان این یک جریان حمایت شده از خارج است نه اینکه در سوریه مشگلی نیست و بشار اسد خیلی خوب است ولی هدف سرنگونی حزب الله است چون تمام دیکتاتورهای عرب و غربیها و اسرائیل حامی مخالفین هستند در تنها کشوری که دیکتاتورهای عرب پیاده نظام فرستادند همین سوریه بوده که متشکل از سنی های عراق و افراد لیبیایی می باشند
نا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۰/۱۰/۱۰
13
25
تا جایی که خاطرم هس حکام مصر وبحرین ویمن ولیبی واردن وعربستان وتونس از آنجا مبغوض ملتهای خود وآزادیخواهان شدند که سرشون تو آخور غرب آمریکا ورژیم جعلی اسراییل بود حالا اوناییشون که موندن قراره بغضشونو رو سر سوریه پیاده کنن اما جریان اصلی د قلبهایی نهفته است که اسراییل را به زباله دان تاریخ خواهد فرستاد
منوچهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۰/۱۱/۲۷
73
51
اگه فکر میکنی بشار اسد ظالم است بسیار احمقی
SATAR
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
8
25
من هیچگونه جانبداری از کسی گروهی ویا حزبی نمیکنم ولی همه ما وجدان خودمونو در نظر بگیریم امریکا اسراییل کشورهای غربی هیچوقت دلشون برای مسلمونا نمیسوزه اونا فقط دنبال منافعشون هستن حالا هم اگه پشت مخالفان سوریه رو گرفتن چون 1سوریه دوسته ایرانه 2 جبهه مقاوت علیه اسراییله 3مثل بقیه حکام عرب نوکر امریکا وغرب نیست والا اونا اگه برای خون مسلمونا ارزش قایل بودن خون مردم غزه لبنان وبحرین شیعه عربستان یمن مصر تونس لیبی رونمیرختن تازه همین منافقان که سالها خون مردم مارو ناجوانمردانه ریختن از مهمترین حامیانشون همین امریکا وغرب هستن پس بهنظر من ازبین سوریه و معترضان سوریه شاید حق به جانبتر باشه من فقط نظر خودمو گفتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۵
14
23
آيا اون طيف عظيمي كه طرفدار بشار اسد هستند بشر نيستند و انهاي كه همايت شدي اسرائيل هستن بشر ومداف حقوق بشرند
فاروق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۶
12
19
کاری ندارم بشار خوبه یا بده....فقط من شنیدم 7000نفر آدم تا الان کشته شدند...بنظر بنده باید بجای کشتار بیا باهاشون بشینه و مسالمت آمیز بحرفه/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۵
13
20
به نظرمن هم این خبرتاحدزیادی سفارشیه شماهم بهتره بجای این منبع ازمنابع بیطرف استفاده کنید یاازگزارش ناظران عرب استفاده کنید
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۰
14
22
سلام نمیدونم این قدر جرات داری که نظر منو بذارید
تا اونجا که من از شهر حمص میدونم و خصووصا چند بار مسافرت کردم بیشتر مردم اونجا شیعه هستن در حالی که مخالفای بشار اسد سلفی هستن و تشنه خون شیعه به نظر شما این یه توطئه عربی غربی نیست که مردم اونجا باید این جوری کشته بشن تا دل جهانیان به درد بیاد چرا شهر شیعه نشین رو به عنوان پایگاه انتخاب کردن؟ هر عقل سلیمی میدونه که این یه توطئه ست
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۰
16
22
میدونستم نظر منو نمیذارید در صورتی که توهینی هم به کسی نکرده بودم شما یه مشت ادم ترسو هستید که فقط نظر خودتون رو قبول دارید بهت پیشنهاد میکنم قبل از اینکه مطلبی بنویسی در موردش تحقیق کن. همین امروز هم اعلام شد در محله باباعمرو بعد از پاکسازی چند گور دسته جمعی پیدا کردن که سلفی ها گروگان های شیعه رو کشته بودن.
علی ح چ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۱/۱۷
66
19
متاسفم از اینکه رسانه های بظاهر ایرانی بر خلاف مصا لح مملکتددر توطئه های دشمنان که صرفا بدلیل دوستی کشور سوریه با کشورعزیز ما عده ای تروریست اجیر شده اند (ممکن است در میان آنان افراد ساده لوح هم باشند) تاثبات مطقه خاورمیانه بهم بخورد وبه محل امنی برای جولانگاهی صهیونیستها وغربیهاتبدیل شود وبه تبع آن ایران اسلامی هم مورد تهدید خواهد بودباآنها(دشمنان) همسو وهمنوا شده اند !!!!!!
سیمرغ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۵
12
107
بسم الله
نحن نحکم بظاهر و باطن را خدای داند و بس
در فتنه همانند شتر جوانی باشید تا نه شیر شما را بدوشند و نه بر شما سوار شوند حضرت امیر (ع)
واما بعد
بدون شک حزب بعث نه تنها در سوریه بلکه در در زمان حاکمیت بر عراق یکی از مخالفین اسراپیل بوده از این جهت سقوط دولت سوریه برای جناه های مختلف نتایج مختلف دارد
در این میان مهم نیست بشار اسد دیکتاتور است یا نه مادری از غم مرگ فرزندش میرنجد یا نه پرچم ایران و اسراپیل میسوزد یا بالا ممیرود مهم نتها یک چیز است سوریه با ما یا بر ما حال ممیماند ما کجا ایستاده باشیم
اما بدون شک افزایش تنش ها در سوریه چه برای دولت و مردم حال وچه برای دولت ومردم آینده سوریه چیزی بجز زیان را به همراه ندارد آب گل الود تنها سودش برای ماهیگیر است
احساسی رفتار کردن در چنین موقعیت هایی بدور از طریق عقل است
یک تغییر آرام بسیار تغییر گذار تر و ماندگار تر ونتیجه بخش تر است همچنین برای موج سواری تخته سوران نیز شرایط فراهم نمی آید
بدون شک بسیاری از مردم معترض سوری کینه اسراپیل را نیز در دل دارند بنابرین بهتر است بسیار مواظب باشند که ناخواسته موج سواری ندهند
واما دولت سوریه نیز بداند با برچسب زدن بر مخالفان آرام و اقدامات تند آنها را به مخالفانی غیر آرام تبدیل میکند در کوتاه مدت شاید بتواند بااین کار آنهارا بد وجه کند ولی در بلند مدت دامنه آن افزایش یافته وباتلاقی میسازد که تمام سوری ها در آن خفه میشوند مردمی احساس برانگیخته که دامان نامادری ها پذیرای آنها ست
درآخر تمام دولت ها باید قبول کند که همیشه انتخاب با مردم است گرچه عوام قدرت تمیز حق رانداشته باشند این حقی است که خداوند به انها داده است وتنها راه تغییر وضع تبلیغ فرهنگی است
بشار اسد نانوایی بود که به خیال خود نان گرم برای سوریه پخت میکرد اما این نان سراز دامان اسراپیل درآورد
در تاریخ بنگرید واز آن درس بگیرید حضرت امیر (ع)
وسلام
باقر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۱/۰۳/۰۹
76
57
درصد زیادی از مردم سوریه طرفدار حکومت بشار اسد هستند کشور های غربی و اتحادیه عرب بر علیه جبه ی مقاومت توطئه کردن اونا می خوان مقاومت بر علیه اسرائیل از بین بره مطمئن باشید بعد از سوریه نوبت حزب الله و بعد هم نوبت ماست چشماتونو باز کنید اونها دوستدار مردم نیستند اگه اونها واسه مردم ارزش قائل بودن چرا در مورد بحرین عربستان سکوت کردن چرا در مورد یمن کاری نکردن یا چرا اگه اونا بشر دوستن امریکا سالانه صدها تن گندم رو به دریا میریزه ولی به گرسنه های سومالی و حالا یمن نمی ده......
نظرات بینندگان