کد خبر: ۲۳۷۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۲ - ۲۹ آبان ۱۳۹۴

گزینه جانشینی سرمربی اخراج شده عمان چه کسی است؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سرمربی تیم زیر 23 سال عمان محتمل‌ترین گزینه جانشینی پل لی‌گوئن در تیم ملی فوتبال این کشور است.

 اتحادیه فوتبال عمان روز گذشته (پنجشنبه) قرارداد پل لی‌گوئن، سرمربی فرانسوی عمان را فسخ و به همکاری با وی پایان داد. این تصمیم دو روز پس از شکست 2 بر یک این تیم در خانه ترکمنستان در چارچوب مسابقات مرحله انتخابی جام جهانی 2018 و جام ملت‌های آسیا 2019 گرفته شد. عمان یکی از همگروهی‌های تیم ملی کشورمان در گروه D این رقابت‌هاست.

این اخراج فوتبال عمان را البته شوکه کرد، چرا که اتحادیه فوتبال این کشور با وجود انتقاداتی که به شیوه‌های مربیگری لی‌گوئن مبنی بر عدم پیشرفت کافی تیم مطرح بوده، همواره از وی حمایت خود را اعلام کرده بود. پیش از این حضور این مربی فرانسوی را در تیم الوحده امارات نسبت داده بودند.

اخراج لی‌گوئن در حالی رقم خورد که شکست مقابل ترکمنستان اولین باخت عمان در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 و جام ملت‌های آسیا 2019 بود. عمان تا پیش از این بازی سه پیروزی و دو تساوی کسب کرده بود و اکنون با 11 امتیاز پس از ایران 14 امتیازی در رده دوم جدول رده‌بندی گروه D قرار دارد.

گزینه جانشینی سرمربی اخراج شده عمان

شکست مقابل ترکمنستان، عمان را در خطر صعود نکردن به مرحله پایانی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه قرار داد و در صورت پیروزی ایران در دو بازی بعدی‌اش کار برای عمان سخت خواهد شد. با این حال اگر عمان موفق به شکست ایران و گوام در دو بازی بعدی‌اش شود، شانس رسیدن به صدر جدول گروه D را دارد.

براساس گزارش رسانه‌های عمانی شاید اتحادیه فوتبال عمان، هدایت تیم ملی این کشور را به یک مربی بومی بسپارد. حمد العزانی، سرمربی فعلی تیم زیر 23 سال عمان یکی از باتجربه‌ترین و موفق‌ترین مربیان بومی است که یکی از گزینه‌های احتمالی جانشینی لی‌گوئن به شمار می‌رود.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان