arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۱ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۰

ورود دو موج جدید گرد و غبار به کشور

مدیرکل کارگروه ملی گرد و غبار از ورود دو موج جدید گرد و غبار به کشور خبر داد و گفت: از دیروز موج گرد و غبار از شمال عربستان به غرب کشور وارد شده و شهرهایی مانند کرمانشاه و آذربایجان را درگیر کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : مدیرکل کارگروه ملی گرد و غبار از ورود دو موج جدید گرد و غبار به کشور خبر داد و گفت: از دیروز موج گرد و غبار از شمال عربستان به غرب کشور وارد شده و شهرهایی مانند کرمانشاه و آذربایجان را درگیر کرده است.

جواد بداق جمالی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه از روز چهارشنبه موج گرد و غبار از عراق به ایران وارد می شود گفت: این موج نوار غربی کشور را در گیر می کند و نشان دهنده آن است که کانونهای گرد و غبار فعال در هفته یک تا دوبار فعال هستند.

وی ادامه داد: موجی که از عربستان وارد ایران می شود بعید است به آسمان پایتخت برسد اما موجی که از عراق به ایران وارد می شود در صورت تداوم آسمان تهران را نیز غبار آلود می کند.

جمالی با اشاره به این که شهرهای کرمانشاه، لرستان، خوزستان و آذربایجان شرقی و غربی درگیر موج دوم گرد و غبار می شوند گفت: شهروندان این مناطق باید موارد بهداشتی و محدودیتهای عبوری را رعایت کنند.

مدیر کل کارگروه ملی گرد و غبار تاکید کرد: طرح بیابان زدایی و مالچ پاشی در عراق توسط دولت و مجلس در حال پیگیری است و امیدواریم با تدابیر دیپلماتیک بتوانیم عراق را به آغاز این طرح تشویق کنیم و تا یکماه آینده این پروژه به صورت پایلوت اجرایی شود.
نظرات بینندگان