arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۹۰۲۰
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۳ - ۰۵ آذر ۱۳۹۴

یمن؛ ازسرگیری فرودگاه عدن زیر نظر دولت هادی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
پرواز هواپیماها در فرودگاه بین المللی عدن در یمن، پس از هشت ماه توقف از سرگرفته شد.
 
به گزارش ایرنا، پایگاه خبری الیوم السابع روز پنجشنبه گزارش داد: یک مقام مسئول در فرودگاه عدن که خواست نامش فاش نشود در این باره گفت که فرودگاه عدن از امروز راه اندازی می شود و اولین پرواز امروز از فرودگاه یمن به فرودگاه اردن صورت می گیرد.

این مقام یمنی افزود: از سرگیری فعالیت فرودگاه عدن بعد از آماده سازی این فرودگاه مانند برج مراقبت، باند فرودگاه و سالن پذیرش مسافران می باشد.

برپایه این گزارش، از سرگیری فعالیت فرودگاه بین المللی عدن در اگوست گذشته انجام شد، ولی به دلیل آماده نبودن این فرودگاه برای ورود و خروج هواپیماها، فعالیت آن به سرعت متوقف گشت.

عربستان با تشکیل ائتلافی متشکل از 9 کشور عربی و با حمایت آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی، جلوگیری کند.

تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها و مدارس و حتی منازل مردم این کشور مورد حملات جنگنده های کشورهای ائتلاف قرار گرفته که بر اثر آن هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته، زخمی و آواره شده اند.
نظرات بینندگان