arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۹۰۶۷
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۵ - ۰۵ آذر ۱۳۹۴
آخوندی اعلام کرد

خیز وزارت راه برای افزایش ظرفیت کریدور تهران - مشهد/ تمهیداتی برای زائرین اربعین

آخوندی با اشاره به افتتاح تقاطع غیر هم‌سطح ولایت در سفر امروز خود افزود: این تقاطع غیرهمسطح، مسیر را از میامی به جاجرم و سپس به خراسان شمالی متصل می‌کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به خدمات وزارت راه و شهرسازی برای زائرین اربعین حسینی عنوان کرد: در حال حاضر عمده‌ترین بحث ما افزایش ظرفیت کریدور تهران _ مشهد است که به رغم تنگناهای اعتباری در صدد افزایش ظرفیت کریدور موجود هستیم.

خیز وزارت راه برای افزایش ظرفیت کریدور تهران - مشهد/ تمهیداتی برای زائرین اربعینعباس آخوندی که امروز پنجم آذرماه به منظور افتتاح چندین پروژه عمرانی به استان سمنان سفر کرده است، در جمع خبرنگاران از بهره‌برداری از چندین پروژه راه‌ و شهرسازی به ارزش770میلیارد ریال در سفر امروز خود به شهرستان‌های مختلف استان سمنان خبر داد.

وی گفت: در این سفر یک‌روزه چندین پروژه‌های حمل‌و‌نقلی به ارزش 440 میلیارد ریال و چندین پروژه‌ حوزه مسکن به ارزش 330 میلیارد ریال در شهرستان‌های مختلف استان سمنان به بهره‌برداری می‌رسد.

آخوندی با اشاره به این که استان سمنان از نظر محورهای ارتباطی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به افتتاح چندین پروژه ارتباطی در سفر امروز خود اشاره کرد و افزود: امروز بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان‌های شاهرود، دامغان و سمنان را که از اهمیت بالایی در مسیر پرتردد منتهی به مشهد مقدس دارند در دستور کار داشتیم.

وی از شاهرود به عنوان یکی مهمترین شهرستان‌های استان سمنان یاد کرد و گفت: پروژه‌های بسیار مهمی در زمینه‌های حمل‌ونقل در شاهرود اجرا شده است، با توجه به اینکه استان سمنان بین مسیر تهران-مشهد قرار دارد و همچنین از جنوب به سمت شرق یک شاهراه اصلی کریدوری ایران محسوب می‌شود. بنابراین از اهمیت فوق العاده‌ای برای اجرای پروژه‌های عمرانی برخوردار است.

آخوندی با اشاره به افتتاح تقاطع غیر هم‌سطح ولایت در سفر امروز خود افزود: این تقاطع غیرهمسطح، مسیر را از میامی به جاجرم و سپس به خراسان شمالی متصل می‌کند.

وی ادامه داد: اهمیت این مسیر از جنبه‌های اقتصادی قابل توجه است از این جهت که از این مسیر می‌توانیم سریعا به ترکمنستان برسیم و یک کریدور ترانزیتی را شکل دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ادامه اجرای این پروژه مهم ارتباطی، خاطرنشان کرد: همچنین افتتاح ۲۲ کیلومتر از این مسیر را برای احداث باند دوم آماده کرده‌ایم که امیدواریم در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

آخوندی افزود: موقعیت شاهرود موقعیت منحصربه فردی است به این معنا که این مسیر در سمت شرق به خراسان‌شمالی و خراسان‌رضوی وصل می‌شود و همچنین موقعیت تاریخی شاهرود موقعیتی است که آن را به یکی از شهرهای بزرگ ایران تبدیل کرده است.

سیاست‌های توسعه استراتژیک شاهرود اجرایی می شود

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افزایش کیفیت زندگی در شاهرود از برنامه‌های ماست، اضافه کرد: در این راستا طرحی را تحت عنوان سیاست‌های توسعه استراتژیک شاهرود با مقامات محلی در دست اجرا داریم تا بتوانیم کیفیت زندگی در این شهر را افزایش دهیم.

وزیر راه و شهرسازی در تشریح بهبود کیفیت زندگی شهر شاهرود گفت: علاوه بر بحث‌های مسکن مباحث راه نیز مورد توجه ماست و در این رابطه در صدد افزایش خدمات حمل‌و‌نقل عمومی در شهر هستیم. خوشبختانه در شهر شاهرود ارتباط بسیار خوب ریلی را با تهران داریم. همچنین با توجه به اینکه این شهرستان بیش از ۳۰ هزار دانشجو که یک سوم آنها بومی و دو سوم از سایر شهرها هستند بنابراین بهبود وضعیت حمل‌و‌نقل در این استان از برنامه‌های ماست.

فرودگاه شاهرود توسعه می‌یابد

این عضو کابینه دولت یازدهم ادامه داد: افتتاح پل غیرهم‌سطح در دامغان و افتتاح پروژه میدان ورودی سرخه از دیگر برنامه‌های سفر امروز است.

آخوندی ادامه داد: علاوه بر توسعه حمل و نقل جاده‌ای توسعه حمل و نقل ریلی از اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد امیدواریم بتوانیم برقی کردن قطار تهران-مشهد را که از این مسیر عبور می‌کند به نتیجه برسانیم.

وی از برنامه این وزارتخانه برای توسعه فرودگاه شاهرود خبر داد و گفت: طرح توسعه این فرودگاه در دست بررسی قرار دارد. در حال حاضر تخصیص اعتباراتی را برای فراهم کردن زمین سوخت‌گیری فرودگاه انجام داده و امیدواریم بتوانیم فرودگاه را بیش از گذشته فعال کنیم.

خیز وزارت راه برای افزایش ظرفیت کریدور تهران - مشهد

وی گفت: در حال حاضر عمده‌ترین بحث ما افزایش ظرفیت کریدور موجود است که از تهران می‌آید و از شاهرود عبور می‌کند و به مشهد می‌رود که برنامه ما افزایش ظرفیت این کریدور است. همچنین کریدورهای دیگری نیز تعریف شده که از جندق می‌آید و به معلمان می‌رسد که کریدور بسیار مهمی است. اما به رغم تنگناهای اعتباری در صدد افزایش ظرفیت کریدور موجود هستیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص افزایش ظرفیت سایر محورهای مهم ارتباطی ،تصریح کرد: فعال کردن سایر کریدورها را منوط به اعتبارات موجود است.

آخوندی همچنین درباره خدمات وزارت راه و شهرسازی برای زائرین اربعین حسینی در استان سمنان گفت: خوشبختانه در پایانه مهران در سال گذشته و امسال اقدامات گسترده ای انجام شده و جاده بین ایلام به مهران و ورودی مهران٬ همچنین پایانه ای که در شهر شلمچه اجرا شده وضع مناسب تری نسبت به گذشته دارد. از آن مهم تر جاده چزابه است که سال گذشته در وضعیت سختی بود و خوشبختانه جاده چزابه مورد بهسازی قرار گرفت.

وی تاکید کرد: به رغم تنگناهای اعتباری تلاش کردیم هم پایانه‌ها و هم مسیرها به بهترین وجه و متناسب با وضع موجود مالی به سرانجام برسانیم. فکر می‌کنم رضایت‌مندی مردم بیشتر شده و تلاش می‌کنیم در سال آینده شرایط بهتر از قبل شود.

آخوندی گفت: در این منطقه همچنان روند کاهش تلفات را داریم و ساخت پل‌های غیرهم سطح در جهت کاهش تلفات جاده‌ای و ایمنی راه‌ها احداث شده‌اند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: شاهرود ، زائران ، ولایت ، جاده
نظرات بینندگان