arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۹۶۷
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۷ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۰

کوچک زاده: بگذارید قدرت به دست ما بیفتد، انگاه نشانتان می دهیم!

جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی حاشیه های زیادی از تلاش اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی برای حمایت از وزیر اطلاعات گرفته تا جدال کوچک زاده و ابوترابی و طنز گویی لاریجانی به یک نماینده را در بر داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی حاشیه های زیادی از تلاش اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی برای حمایت از وزیر اطلاعات گرفته تا جدال کوچک زاده و ابوترابی و طنز گویی لاریجانی به یک نماینده را در بر داشت.

به گزارش مهر، جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس حاشیه های جالبی داشت .

* جلسه بی وقفه اعضای شاخص فراکسیون انقلاب در صحن علنی

در حالی زنگ آغاز جلسه علنی امروز مجلس به صدا درآمد که حلقه چهره های شاخص فراکسیون اصولگرایان پیش از آن شکل گرفته بود و رسایی، کوچک زاده، زارعی و اسماعیلی گرم صحبت با حسینیان رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی بودند به طوری که با قرائت دستور جلسه ها از سوی هیئت رئیسه ، این گفتگو پایان نیافت و تنها قرائت تلاوت آیات کلام الله مجید وقفه ای کوچک در این بحث و گفتگو ایجاد کرد و پس از پایان قرآن کار دوباره از سر گرفته شد.

اما گفتگوی چهره های فراکسیون اصولگرایان در آغاز جلسه علنی مجلس نه تنها با گذشت ساعاتی از آغاز، خاتمه نیافت بلکه با حضور دیگر اعضا شدت گرفت و به سرعت به جای جای صحن تسری یافت، به گونه ای که همه چهره های شاخص در گوشه ای خلوت از صحن به گفتگو نشسته بودند.

* جمع آوری امضا از نمایندگان مجلس توسط زاکانی، حیدرپور و کوهکن

در حالی که رایزنی ها و گفتگوهای اعضای فراکسیون انقلاب اسلامی همچنان ادامه داشت از سوی دیگر زاکانی ، کوهکن و حیدرپور با کاغذهایی در دست به دنبال جمع آوری امضا بودند، این موضوع توجه خبرنگاران را به خود جلب کرد و این بار رقابتی میان خبرنگاران شکل گرفت تا کشف کنند که نمایندگان چه می کنند؟

*لاریجانی: تصویب نشد، بدجور هم تصویب نشد

زمانی که لایحه موافقتنامه میان ایران و ترکیه علیه تروریسم در صحن علنی مطرح شد، علی ادیانی راد نماینده قائم شهر و سوادکوه علی رغم تلاش هیئت رئیسه برای جلوگیری از ارائه پیشنهادش مصرانه پیشنهاد خود را مبنی بر تغییر در بندهای این لایحه ارائه داد که این پیشنهاد به رای گذاشته شد و تنها ۱۲ رای موافق و بیش از ۱۰۰ رای مخالف داشت اما وی از پا ننشست و باز هم خواستار ارائه پیشنهاد برای تغییر بند دیگری در این لایحه شد.

لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت وقتی اصرار وی را دید باز هم پیشنهاد را به رای گذاشت اما این بار وضعیت به مراتب بدتر از رای گیری قبلی بود چرا که نمایشگر عدد ۶ را برای تعداد آرای موافق نشان داد و بیش از ۱۲۰ نفر مخالف و در این زمان بود که لاریجانی گفت: تصویب نشد، بدجوری هم تصویب نشد.

پس از پایان پیشنهادات ادیانی راد مجلس لایحه موافقتنامه را به رای گذاشت که با ۱۴۳ رای موافق ۱ رای مخالف و ۸ رای ممتنع تصویب شد و به نظر می رسد تنها رای مخالف از آن کسی نبود جز ادیانی راد.

*جدال ابوترابی و کوچک زاده

بحث محمد حسن ابوترابی که به عنوان رئیس جلسه علنی امروز مجلس در جایگاه نشسته بود با مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران زمانی آغاز شد که کوچک زاده تذکر شفاهی خود در پایان جلسه را با این موضوع آغاز کرد که جلسه علنی مجلس به دلیل تعداد کم نمایندگان رسمیت ندارد و این بحث تنها گفتگویی میان من و شما و خدای ماست.

کوچک زاده در حضور حدود تنها ۱۰ نماینده مجلس تذکر شفاهی خود مبنی بر عدم رعایت نوبت در بیان تذکرات را ارائه داد و پس از آن زنگ پایان جلسه به صدا درآمد ، اما جدال در اینجا خاتمه نیافت زیرا که ابوترابی از پشت تریبون مجلس با مخاطب قرار دادن همان تعداد انگشت شمار نمایندگان حاضر گفت: آیا یک نفر تنها یک نفر هست که از این جمع حاضر صحبت های کوچک زاده را قبول داشته باشد ، اگر کسی هست دست خود را بالا ببرد و در این زمان بود که دست عباس کوثری نماینده مردم تهران بالا رفت و گفت به نظر می رسد بخشی از صحبت های کوچک زاده که مربوط به بی نوبتی در زمان تذکر شفاهی بود درست باشد.

در ادامه کوچک زاده نیز با مخاطب قرار دادن ابوترابی فرد فریاد زد شما از موضع قدرت حرف می زنید و اگر از موضع قدرت نبود شما آنقدر بالا و من اینقدر پایین نبودم (وی اشاره به جایگاه هیئت رئیسه که ابوترابی در انجا نشسته بود کرد).

در ادامه کوچک زاده گفت: بگذارید روزی برسد که قدرت به دست ما بیفتد آنگاه نشان می دهیم که مر قانون و اصل قانون چیست.

این کشمکش با پایین آمدن ابوترابی و قرار گرفتن در مقابل کوچک زاده همچنان ادامه پیدا کرد و سرانجام آن را خبرنگاران ندیدند زیرا به اصرار مسئولان حراست مجلس از صحن علنی به بیرون هدایت شدند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
ناشناس
|
SAUDI ARABIA
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۱
0
20
ببخشيد! الان قدرت دست كيه و چطور بايد دست شما بيفته؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۱
1
21
آقای کوچک زاده شما در این حدود هشت سالی که در مجلس بودی غیر از جدال با یاران انقلاب چه کردی؟
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۱/۳۱
1
17
جناب آقای کوچک زاده شما آنقدر بزرگ نشده اید مجلس اینقدر کوچک شده که نمایندگانی مثل شما جولان میدهند.
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۰/۰۲/۰۱
البته خودمجلس کوچیک نشده بلکه این شان مجلسه که پایین اومده وکوچیک شده.
ناشناس
|
UNITED STATES
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۰۱
1
4
آخه نیست که الان قدرت دستتون نیست
علي
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۲/۰۱
1
5
حاشا به غيريت مردم تهران اگه دوباره اينها را بفرستن مجلس . از الان داره براي اينده و مجلس بعدي خط و نشون مي كشه
قانون مدار
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۰/۰۲/۰۴
0
0
چرا گول تیتر را می خورید ؟ من طرفدار هیشکی نیستم فقط میگم که یک نماینده به رئیس مجلس گفته قانون داخلی مجلس را درست رعایت نکرده و اگر او به جای رئیس بود قانون مربوطه را درست اجرا می کرد . به همین سادگی . اینکه دیگه هین همه هیاهو و مغلطه نداره .
نظرات بینندگان