arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۹۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۰ - ۰۸ آذر ۱۳۹۴

دریادار سیاری: افزایش توان رزمی ارتش با موشک‌های جدید وزارت دفاع

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: با موشک‌های جدید ساخت وزارت دفاع قطعا توان رزمی‌مان بالا خواهد رفت و با اعتماد به نفس بیشتری عملیات انجام می‌دهیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
به گزارش «انتخاب»، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم تحویل‌دهی انبوه موشک قدیر در جمع خبرنگاران با اشاره به مأموریت نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی به ویژه مرزهای آبی، منابع و منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در آب‌های تحت حاکمیت نظام و آب‌های آزاد دنیا، گفت: برای انجام این مأموریت خطیر یعنی دفاع از مرزهای آبی و دفاع از منابع و منافع  کشور، نیروی دریایی نیازمند داشتن تجهیزات مناسب است.

وی افزود: تجهیزاتی که می‌تواند در انجام این مأموریت ما را یاری دهد از الزامات نیروی دریایی راهبردی است. وجود ناوهای موشک‌انداز و ناوشکن‌هایی که بتواند به ویژه در آب‌های دوردست و در شرایط خاص اقیانوسی مأموریت انجام دهند، اما این ناوشکن‌ها و ناوهای موشک‌انداز و در سطح دیگر  زیردریایی‌ها نیازمند داشتن تجهیزات خاص خودش است که بتوانند هر جایی که  لازم باشد وارد عمل شوند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه اژدر و موشک دو سلاح مهم و استراتژیک یگان‌های دریایی در سطح و زیردریا می‌باشد، گفت: این اژدر و موشکی که مورد نیازمان است به لطف خدا و همت بزرگ  برادران و صنعت گران عزیزمان در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تأمین می‌شود و موشک‌هایی که ما امروز بهره برداری می‌کنیم موشک‌های بسیار خوب و مناسبی برای انجام مأموریت‌های مختلف چه ساحل به سمت دریا و چه سطح به سطح یعنی از روی یگان شناور به سمت اهداف دریا  و یا از طریق زیردریایی‌ها  می‌باشد.

امیر سیاری تاکید کرد: به هر میزان که توان موشکی ما بالاتر باشد، موشک‌های ما دقتش بیشتر باشد، بردش بالاتر باشد، قابلیت انعطافش زیادتر باشد، سرجنگی آن بهتر باشد، حساسه‌هایش مناسب‌تر باشد قطعاً توان موشکی ساحل به دریا و ناوها و ناوشکن‌های ما در عرصه دفاع از مرزهای آبی بیشتر و بهتر خواهد بود.

وی گفت: با وجود داشتن موشک‌های مناسبی که ما در اختیار داریم و موشک‌های جدیدی که از وزارت دفاع تحویل گرفته‌ایم، قطعاً توان رزمی‌مان بالا خواهد رفت و با استفاده از این موشک‌ها و با ویژگی‌های خاصی که همان‌طور که وزیر محترم دفاع در ارتباط با توانمندی موشک عنوان فرمودند انشاالله قطعاً ما می‌توانیم  با اعتماد به نفس بیشتر و با قابلیت و توان رزمی بالاتر در هر جایی که لازم باشد برای دفاع از مرزها، منابع و منافع کشور عملیات انجام دهیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان تصریح کرد: با موشک‌های جدید ساخت وزارت دفاع قطعا توان رزمی‌مان بالا خواهد رفت و با اعتماد به نفس بیشتری عملیات انجام می‌دهیم.

انتهای پیام/


منبع: تسنیم
نظرات بینندگان