arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۲۳۹۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۰ - ۰۹ آذر ۱۳۹۴

تقوی: شعار «مرگ بر آمریکا» ثواب تسبیحات اربعه را دارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: شعار مرگ برآمریکا به گفته امام (ره) جهاد با زبان است که ثوابی به اندازه تسبیحات اربعه دارد.

به گزارش بسیج پرس، حجت الاسلام تقوی رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در « همایش یاران انقلاب» که به مناسبت هفته بسیج و بزرگداشت شهدای مدافع حرم به همت پایگاه شهیدان پورقدیری در مجموعه ورزشی شهدا برگزار شد با بیان اینکه عرصه شهادت و ایثار عرصه عشق است بیان داشت: هر کسی بخواهد در عرصه شهادت وارد شود باید با بال عشق حرکت کند زیرا منزل شهادت، منزل عاشقانه و عارفانه است.

وی در ادامه به مراحلی که یک عارف باید برای رسیدن به خدا طی کند اشاره کرد و گفت: اگر انسان بتواند به نفس و خواسته های نفسانی نه بگوید اولین مرحله عرفان را طی کرده، البته بسیار دشوار است.

حجت الاسلام تقوی در ادامه سخنان خود به آیه ای از قرآن اشاره کرد و اظهار داشت: کسانی که ایمان آوردند اولین منزل عرفان را طی کرده و به دنبال آن منزل دوم هجرت از گناه به ثواب از ظلم به عدل، از کذب و دروغ به صداقت و از شیطان به خدا.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور سومین منزل در عرفان را جهاد در راه خدا دانست و گفت: سالک الی الله وقتی هدف الهی دارد وهمه بندهای دنیوی و وابستگی های دنبا را از خود جدا می کند به منزل جهاد می رسد که این جهاد می تواند مال یا زبان باشد.

وی افزود: گفتن حق و حقیقت جهاد با زبان است و شعار مرگ برآمریکا جهاد اکبر که به گفته امام (ره) ثوابی به اندازه تسبیحات اربعه دارد.

حجت الاسلام تقوی در ادامه با اشاره به رشادت های شهدای مدافع حرم در مقابله با داعش و گروه های تکفیری و همچنین دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) تصریح کرد: امروز زمانی است که باید در میدان عمل حاضر شد و از تمامی ارزش های انسانی دفاع کرد، در این میدان جهاد است که نفس کشیدن و راه رفتن ثواب نماز شب دارد.

وی ادامه داد: داعش و گروه های تکفیری مسلمان نیستند بلکه صهیونیسم در لباس اسلام هستند، کدام اسلام گفته به زن و کودک و پیر و جوان رحم نکنید و فجیع ترین جنایات را رقم بزنید، آن ها به دنبال این هستند که همه جهانیان را از اسلام متنفر کنند.

حجت الاسلام تقوی در پایان تاکید داشت: هر کسی نمی تواند وارد میدان جهاد بشود و تنها کسانی می توانند وارد این صحنه بشوند که فقط خدا را ببینند همانند سردار شهید همدانی و شهدای مدافع حرم آن ها این ویژگی را داشتند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند بنابراین منزل آخر در عرفان شهادت است. زیرا هر چه خوبان همه دارند شهدا به تنهایی دارند و نور شهادت بشریت را زنده نگه داشته است.

در پایان این مراسم از خانواده سردار شهید همدانی وشهدای مدافع حرم وهشت سال دفاع مقدس و همچنین شهدای افغانه تیپ فاطمیون تجلیل به عمل آمد.
نظرات بینندگان