کد خبر: ۲۴۱۰۸۱
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۶ - ۱۵ آذر ۱۳۹۴

انتقاد وزیر ورزش از صداوسیما

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر ورزش و جوانان از شهرداری تهران به عنوان بازوی اصلی توسعه ورزش همگانی در سطح این استان یاد کرد و گفت: وزارت ورزش و جوانان برای همکاری متقابل با این سازمان آمادگی کامل دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر محمود گودرزی امروز (یکشنبه) در نشست با مسئولان سازمان ورزش شهرداری تهران، با تقدیر از فعالیت های این سازمان در توسعه و تعمیم ورزش، ‌اظهار داشت: خدمات شهرداری به ورزش خدمات گسترده ای است که باید قدردان همه افرادی که از گذشته تا حال، در این حوزه فعالیت کرده اند، باشیم.

وی عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در سال های گذشته را عملکردی نامطلوب عنوان کرد و گفت: این استان بدون در نظر گرفتن پروژه های جدید در انتهای جدول سرانه ورزشی تلفیقی( روباز و سرپوشیده) کشور قرار دارد که این جایگاه نسبت به نیاز مردم به ورزش مناسب نیست.

وزیر ورزش و جوانان در عین حال افزود: تهران با حجم بالای جمعیت، میزان آلودگی بالا و زندگی ماشینی فاقد حداقل امکانات ورزشی است که اگر شهرداری ورود نمی کرد، در امر ورزش همگانی بسیار عقب بودیم.

دکتر محمود گودرزی بی‌توجهی به ورزش در دیگر نهادها نظیر آموزش و پرورش، آموزش عالی، وزارت ورزش و جوانان و دیگر نهادها و سازمان‌ها را در ایجاد این فقر ورزشی دخیل دانست و گفت: از این جهت باید در گام نخست تغییر بینش و نگرش ایجاد کنیم تا با ارتقاء آن ها رفتارها نیز دچار تغییر شوند.

وی ادامه داد: دانش را می‌توان از طریق برگزاری کلاس، آموزش داد، اما تغییر رفتار امری زمان بر است و به فعالیت های تبلیغی نیاز دارد که متاسفانه صدا و سیما در رأس رسانه های کشور توجه چندانی به ایجاد تغییرات نشان نمی دهد.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید به این نکته که وزارتخانه علاوه بر تلاش برای تغییر نگرش و جذب مردم به فعالیت های حرکتی در سیاست گذاری ها نیز این مهم را مدنظر قرار داده است، افزود: رسیدن به توسعه پایدار، سلامت عمومی را طلب می کند که یکی از شاخص های سلامت ورزش و فعالیت بدنی است.

دکتر گودرزی در ادامه نگهداری از اماکن ورزشی نظیر مجموعه آزادی را بسیار پرهزینه دانست و گفت: ما برای نگهداری و توسعه زیرساخت های تهران، نیازمند مشارکت، هم زبانی، هم دلی و تعامل با شهرداری هستیم.

وی از شهرداری تهران به عنوان بازوی اصلی توسعه ورزش همگانی در سطح این استان یاد کرد و گفت: وزارت ورزش و جوانان برای همکاری متقابل با این سازمان آمادگی کامل دارد. رویکرد ما رویکرد کمک به توسعه ورزش در میان عموم است.

وزیر ورزش و جوانان دوری جستن از برخوردهای جناحی و سیاسی را مورد تاکید قرار داد و افزود: تجربه نشان داده که این نوع برخوردها طی دهه های گذشته جایی را آباد نمی کند چرا که به عمل نیاز داریم تا شعار.

وی از پیشنهاد تشکیل کارگروه های مختلف، همایش ها و کمک های متقابل با سازمان ورزش شهرداری استقبال کرد و گفت: معاونت همگانی این وزارتخانه به همراه فدراسیون های ورزشی اهتمام ویژه ای به توسعه ورزش همگانی دارند و این نهادها ملزم به همکاری با شهرداری هستند.

دکتر گودرزی خاطرنشان کرد: این جا یک به علاوه یک بزرگ تر از دو می شود چرا که جمع این دو نهاد نیروی زیادی تولید می کند. ورزش در تهران به دلیل مشکلات عدیده ای که در این کلان شهر وجود دارد باید توسط ما و شما پیشرفت داشته باشد. ضمن این که دست یاری خود را به سوی هر کسی که به توسعه ورزش کمک می کند، دراز می کنیم.
نظرات بینندگان