کد خبر: ۲۴۱۲۵۸
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۵ - ۱۶ آذر ۱۳۹۴

درخواست هادی العامری درپی تجاوز نظامی ترکیه به عراق

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دبیرکل سازمان بدر عراق ضمن درخواست از مردم عراق برای شرکت در تظاهرات "دفاع از حاکمیت"، تهدید کرد که در صورت عدم خروج نیروهای ترکیه‌ای عراقی‌ها "تانک‌هایشان را با هرکه در آن است منهدم خواهند کرد."

به گزارش انتخاب؛ به نقل از شبکه خبری المسله، هادی العامری، دبیرکل سازمان بدر در مراسمی در دانشگاه المستنصریه بغداد گفت: ما روز جمعه تظاهرات حاکمیت و دفاع از حاکمیت برگزار خواهیم کرد. ما هیچ گونه تجاوزی را علیه حاکمیت عراق نمی پذیریم. ترکیه‌ای ها با جنگنده‌ها، تانک‌ها و نیروی زمینی‌شان از مرزهای عراق عبور کردند و ما ساکت نشسته‌ایم. این درحالی است که آن‌ها با این ادعا که جنگنده روسیه 17 ثانیه حریمشان را نقض کرده این جنگنده را سرنگون کردند.

وی افزود: ما باید هرچه در توان داریم برای مقابله با چنین تجاوزی به کار بگیریم. ما به ترکیه می‌گوییم: شما از آمریکایی‌هایی که با اعمال فشار خارج شدند قوی‌تر نیستید. در صورت عدم خروجتان از عراق تانک‌هایتان را با هر آن کس که در آن است منهدم خواهیم کرد.

هادی العامری ضمن تاکید بر عدم اجازه دادن به تجزیه کشور هشدار داد که هرگونه پایگاه آمریکایی را هدف قرار می‌دهند. وی گفت: ما با وجود هر گونه پایگاه آمریکایی در عراق مخالفیم و آن را هدف قرار خواهیم داد. ما با هرگونه طرح تجزیه عراق مقابله خواهیم کرد. هرگونه طرح تقسیمی به نفع طرح صهیونیستی در منطقه است.

العامری گفت: عراق متحد، قوی و ارزشمند باقی خواهد ماند. عزت، شرافت و کرامت ما در حفظ وحدت است. ما خطر را از بغداد دور کردیم اما خطر داعش همچنان وجود دارد، باید از نظر فکری با این گروه مقابله کرد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: نظامی ، تعرض ، وحدت ، تانک
نظرات بینندگان