کد خبر: ۲۴۱۳۴۸
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۹ - ۱۶ آذر ۱۳۹۴

عراقچی: با توجه به تفاهم موجود پرونده پی.ام.دی بسته می شود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 سید عباس عراقچی از « تفاهم خوب» میان ایران و 1+5 برای ارائه قطعنامه به شورای حکام و بستن پرونده پی.ام.دی خبر داد و گفت: با توجه به این تفاهم این هدف محقق خواهد شد.

رییس ستاد پیگیری اجرای برجام شامگاه دوشنبه پس از سه ساعت و نیم جلسه کمیسیون مشترک ایران و 1+5 به خبرنگاران گفت: جلسه خوبی داشتیم و در مجموع حدود سه ساعت در خصوص موضوعات مختلف گفت و گو کردیم که طبعا یکی از مهمترین آنها بحث پی.ام.دی و بسته شدن ان در شورای حکام بود.

معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه اظهار داشت: کشورهای 1+5 متن پیش نویس قطعنامه ای را آماده کرده اند که در خصوص ابعاد مختلف ان مشورت ها و بحث هایی داشتیم. فکر می کنم تفاهم بسیار خوبی در این خصوص وجود دارد که قطعنامه باید منجر به بسته شدن پی.ام.دی شود.

وی تاکید کرد: طبعا کشورهای 1+5 این پیش نویس را به شورای حکام ارائه خواهند داد و روز 15 دسامبر شورای حکام تصمیم گیری خواهد کرد.

رییس ستاد پیگیری اجرای برجام گفت: فکر می کنم با توجه به تفاهمی که به دست امده و وجود دارد انشاءالله این کارمحقق خواهد شد.

عراقچی در پاسخ به سوالی درباره انتظار ایران در این زمینه گفت: انتظار ما کاملا روشن است و قبلا هم گفته شده. پرونده موسوم به پی.ام.دی یا همان ابعاد نظامی احتمالی با توجه به گزارشی که اقای امانو داده و در حقیقت وجود یک برنامه نظامی هسته ای در ایران را رد کرده باید بسته شود.

معاون وزیر امور خارجه اظهار داشت: شورای حکام باید پرونده را ببندد. راه در این مسیر کاملا هموار است. تفاهمی که بین ما و 1+5 وجود دارد بر همین اساس است و قطعنامه ای هم که اماده شده با همین تفاهم اماده شده و انشاءالله منجر به بسته شدن خواهد شد.
دومین کمیسیون مشترک ایران و 1+5 روز دوشنبه در دو نوبت در وین تشکیل جلسه داد. سید عباس عراقچی، مجید تخت روانچی، حمید بعیدی نژاد و رضا نجفی در این جلسه حضور داشتند.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان