کد خبر: ۲۴۱۴۷۷
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۲ - ۱۷ آذر ۱۳۹۴

طنز/روح رهبر طالبان،بین زمین و آسمان!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : طنز/روح رهبر طالبان،بین زمین و آسمان!


محمدرضا ستوده: عده ای مرگ او را در یک درگیری رفاقتی تایید کرده اند اما دیروز صدای ضبط شده ی او روی سایت طالبان قرار داده شد که گفته:من زنده ام و حالم خوب است!

احتمالاً مرده است چون ملاعمر هم بعد از کلی شل کن سفت کن،مرده از آب در آمد و به خاک رفت.فایل صوتی که دلیل نشد.

من هم می توان الان یک فایل صوتی از شاپور بختیار منتشر کنم که در آن با تمام وجود می گوید: "من مرغ طوفانم" ولی دلیل نمی شود که او زنده است!

مع الوصف برای شادی روح تصویر بالا صلوات...

ولی بعید می دانم تصویر بالا به این راحتی شاد شود.یک صلوات که هیچ اگر ختم صلوات هم برای روحش بگیریم بعید است یک لبخند ساده روی صورتش تشکیل شود!

احتمالاً روح این جسم به شدت در مقابل شاد شدن مقاومت خواهد کرد..
این چیزی که من می بینم حداقل 40 سال است خوشحال نشده و سال های سال همین طوری با همین استایل نشسته و فکر کرده که چگونه می شود جلوی خندیدن مردم را گرفت.چون او ملا اختر منصور است رهبر علی الظاهر مرده ی طالبان!

افراد زیادی تلاش کردند تا او را بخندانند اما موفق نشدند.یک بار حمید ماهی صفت 120 ساعت برنامه اجرا کرد تا او را بخنداند اما موفق نشد که باعث شد ملا اختر دستور تیرباران او را بدهد چون 120 ساعت از وقت رهبر طالبان را گرفته بود،ولی با پا درمیانی محمدجسین جعفریان کاردار سابق فرهنگی ایران در افغانستان از کشتن او منصرف شدند.البته در این یک مورد حق با ملا اختر بود که خنده اش نگیرد!

بعد از آن یک کارگروه 12 نفره، 18 ساعت او را قلقلک دادند اما در لحظاتی که آنها به شدت او را قلقلک می دادند او دستور حمله به دو روستای بزرگ در ولایت قندوز را صادر کرد.

او سال های سال تک تیرانداز بود و خنده ی مردم را نشانه می گرفت.همانطور که در تصویر می بینید از بس یک چشمی در دوربین تفنگش نگاه کرده یک چشمش تنگ تر شده و همانطوری مانده است.البته گروه مخالف او در طالبان این را از تنگ نظری وی می دانستند.

برای او تفریح به معنای رفتن به سرزمین عجایب یا کارتینگ معنایی نداشت،تفریح او این بود که اسلحه خودش را تمیز و آن را روغن کاری می کرد تا جلوی تفریح دیگران را بگیرد!

البته ابعاد شخصیتی مثبتی هم داشت.او جوانان افغانی را که بیکار بودند جذب طالبان می کرد و آنها در قبال گرفتن یک میلیون دلار از ملا اختر در عملیات انتحاری شرکت می کردند و می مردند.از این رو ملااختر در اشتغالزایی برای افغانستان سهم به سزایی را به خود اختصاص داده بود.
مادرم دارد داد می زند و می گوید: "انقد پشت سر مرده حرف نزن،اون دنیا باید جواب بدی"
به نظر شما آن دنیا من باید جواب بدهم یا ملا اختر؟!

نظرات بینندگان