کد خبر: ۲۴۱۶۵۶
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۲۳ - ۱۷ آذر ۱۳۹۴

وال استریت: کاخ سفید موافق پایان یافتن رسمی تحقیقات سازمان ملل بابت PMD است

یک روزنامه آمریکایی از حمایت دولت این کشور در صدور قطعنامه رسمی جهت پایان بخشیدن به تحقیقات پیرامون ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته‌ای ایران خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی نوشت: بر اساس پیش نویس انتشار یافته ، دولت اوباما اینک موافق قطعنامه‌ای است که به طور رسمی تحقیقات سازمان ملل متحد پیرامون فعالیت مخفیانه ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای را پایان می‌‌بخشد.

به گزارش فارس مقام‌های رسمی آمریکا اعلام کردند که پیش بینی‌ می‌شود این قطعنامه که از سوی ۳۵ عضو شورای حکام آژانس بین‌المللی هسته‌ای مورد بحث قرار گرفت، در هفته آتی تصویب شود.

بر اساس این گزارش، این قطعنامه این امکان را به آمریکا و دیگر قدرت‌های جهانی می‌دهد تا با لغو تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در ماه آینده به عنوان بخشی از توافق جامع صورت گرفته در جولای سال جاری اقدام نمایند.

به نوشته این روزنامه، یک مقام ارشد آمریکا نیز لحن موجود در پیش نویس قطعنامه را تایید کرد که در آن آمده است: «تمامی فعالیت‌ها در نقشه راه در زمینه شفاف سازی گذشته و حال فعالیت‌های هسته‌ای ایران بر اساس توافق صورت گرفته اجرا شد و از این نظر بررسی‌های شورا درباره این ادعاها، مختومه می‌شوند.»

پیش نویس این قطعنامه دوشنبه هفته جاری به پنج عضو شورای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد و آلمان (گروه ۵+۱) ارائه شد.
نظرات بینندگان