کد خبر: ۲۴۱۷۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ : ۰۹ - ۱۸ آذر ۱۳۹۴

دردسر ۳ هواپیمای غول‌پیکر بی‌صاحب برای مالزی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سه فروند هواپیمای مسافربری و باری غول پیکر که بیش از یک سال است در فرودگاه بین المللی کوالالامپور پایتخت مالزی رها شده است برای مقامات این کشور دردسرساز شد.

 مقام های فرودگاه بین المللی کوالالامپور مالزی اکنون در یک آگهی چوب حراج به سه فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ 747 و باری زده اند که از یکسال پیش بدون مالک در گوشه ای از فرودگاه بین المللی کوالالامپور رها شده است.
 
مقامات فرودگاه بین المللی کوالالامپور از اینکه صاحبان هواپیمای بوئینگ 'اف 747-200F' بیش از یک سال است این هواپیماهای با ارزش را در این فرودگاه رها کرده اند، متعجب و متحیر هستند.
در آگهی که فرودگاه بین المللی کوالالامپور در روزنامه های مالزی منتشر و روز چهارشنبه در رسانه های این کشور نیز بازتاب زیادی داشت به مالکان این سه هواپیما 14 روز مهلت داده هواپیماها را تحویل بگیرید، در غیراینصورت براساس مقررات این کشور چوب حراج به این هواپیماها زده خواهد شد و یا آن ها را از فرودگاه خارج می کنند.
 
تحقیق روزنامه 'سان دیلی' نشان داد این هواپیماها در ایسلند تحت عنوان 'تی.اف- آ.آر.ان'، 'تی.اف- آ.آر.ام' و 'تی.اف- آ.آر.اچ' ثبت شده اند.
آخرین شرکت شناخته شده استفاده کننده از این هواپیماها نیز شرکت هوایی 'آتلانتا ایسلند' بوده است.
 
اما اطلاعات درج شده در تارنمای این شرکت هوایی نشان می دهد هم اکنون شرکت هوایی 'آتلانتا ایسلند' هواپیمای بوئینگ 'اف 747-200F' نداشته و تنها از 12 فروند هواپیمای 'بی 747'، 'آ 330' و 'آ 340' بهره می برد.
 
مقامات فرودگاهی مالزی اعلام کردند ما تنها سوابق ورود این هواپیما را در دست داریم و اطلاعات بیشتری در اختیار ما نیست. هر سه هواپیما در زمان های متفاوت در طول یک سال در فرودگاه فرود آمدند.
 
'زینال محمد عیسی' مدیر فرودگاه کوالالامپور، گفت که پس از تلاش ناموفق برای تماس با صاحبان هواپیما، فرودگاه مالزی آگهی را در روزنامه های چینی و انگلیسی درج کرد تا صاحبان این هواپیماها مشخص شوند.
 
بوئینگ 747-200 گنجایش 450 مسافر را دارد و تقریبا 30 سال پیش ساخته شده است و در آن زمان حدود 100 میلیون رینگیت (حدود 24 میلیون دلار) ارزش داشت.
 
روزنامه 'استار' مالزی نیز روز چهارشنبه اعلام کرد شرکت هوایی 'آتلانتا ایسلند' و خطوط هوایی مالزی هیچکدام حاضر نیستند بپذیرند مالک این سه فروند هواپیما هستند.
 
'بالدوین ام.هرمانسون' معاون شرکت آتلانتا ایسلند، گفت که این سه هواپیما پیش از این در اجاره این شرکت بوده و اکنون 'هیچ ربطی' به ما ندارند ، چون سال 2010 به صاحبان آن بازگشت داده شده است.
 
وی گفت که اطلاعی ندارد مالک فعلی هواپیما کیست و در مورد مالک هواپیما در سال 2010 نیز توضیح نداد.
 
مسئولان فرودگاه کوالالامپور قصد دارند هزینه فرود، پارک و موارد دیگر را از مالکان هواپیما دریافت کنند.
فرودگاه های مالزی پیش از این شاهد رها شدن هواپیما در این فرودگاه ها بوده و چند فروند هواپیما در 10 سال گذشته در فرودگاه کوالالامپور رها شده است.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان