کد خبر: ۲۴۱۹۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۴ - ۱۹ آذر ۱۳۹۴

لاوروف: درخواست برای برکناری اسد مغایر دموکراسی است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزیر خارجه روسیه اعلام کرد درخواست برخی طرف‌ها برای کناره‌گیری رئیس جمهور سوریه، برخلاف دموکراسی و قوانین بین‌المللی است.

به گزارش انتخاب؛ به نقل از خبرگزاری رویترز، وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه در مصاحبه با نشریه ایتالیایی "لا رپوبلیکا" گفت حمایت دولت آمریکا از تحریم های اقتصادی علیه مسکو برسر مناقشه اوکراین مانع بهبود مناسبات دو طرف می شود.

آمریکا و اتحادیه اروپا در پی الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در سال گذشته، تحریم هایی علیه روسیه اعمال کردند. کشورهای اروپایی و آمریکا، مسکو را به حمایت از جدایی طلبان در مناطق شرقی اوکراین متهم می کنند.

سرگئی لاوروف افزود، مادامیکه جو بایدن، معاون رییس جمهور آمریکا، دور اروپا می گردد و کشورهای اروپایی را به ادامه تحریم روسیه تشویق می کند مسکو و واشینگتن نمی توانند به هیچ تفاهمی دست یابند.

لاوروف و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، قرار است هفته آینده با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، در باره مناقشات اوکراین و سوریه گفتگو کنند.

همچنین مقامات روسیه، آمریکا و سازمان ملل متحد جمعه در ژنو درباره جنگ داخلی پنج ساله در سوریه و مبارزه با گروه تروریستی داعش گفتگو می کنند.

آمریکا و  برخی کشورهای منظقه خواستار کناره گیری بشار اسد از قدرت هستند.
لاوروف در بخشی دیگر از سخنانش در واکنش به کشورهایی که خواهان کناره گیری بشار اسد از قدرت هستند گفت:"چنین درخواستی مغایر قوانین بین المللی و دموکراسی است. "
نظرات بینندگان