کد خبر: ۲۴۲۳۹۱
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۰۷ - ۲۲ آذر ۱۳۹۴

بلژیک، سوئد و ایتالیا در گروه مرگ یورو

قرعه کشی رقابت های یورو 2016 که قرار است تابستان آینده در فرانسه برگزار شود، امشب در پاریس انجام شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
این برای اولین بار است که رقابت های جام ملت های اروپا با 24 تیم برگزار می شود و فرانسه به عنوان میزبان، تیم اول گروه نخست رقابت ها خواهد بود.
گلدان یک: آلمان - اسپانیا - انگلیس - پرتغال - بلژیک - فرانسه (میزبان)

گلدان دو: ایتالیا - روسیه - سوییس - اتریش - کرواسی - اوکراین

گلدان سه: چک - سوئد - لهستان - رومانی - اسلواکی - مجارستان

گلدان چهار: ترکیه - ایرلند - ایسلند - ولز - آلبانی - ایرلند شمالی

مراسم قرعه کشی در کاخ کنگره پاریس برگزار می شود و البته غیبت میشل پلاتینی، رئیس تعلیق شده یوفا، که اسطوره فوتبال فرانسه هم محسوب می شود، یکی از نکات قابل ذکر مراسم امشب است.

بیزنته لیزارازو، مدافع سابق تیم ملی فرانسه و رود گولیت، کاپیتان سابق تیم ملی هلند، اجرای مراسم امشب را برعهده خواهند داشت.
مربیان تیم های ملی مختلف هم در مراسم حضور دارند و شاهد قرعه کشی رقابت ها خواهند بود.- مراسم با خوشامدگویی لیزارازو و گولیت به مهمانان و اجرای یک آهنگ فرانسوی آغاز شد. پس از آن آهنگ رسمی رقابت ها به اجرا در آمد و دیوید گِتا، سازنده این آهنگ، در مورد ساختن این قطعه با لیزارازو و گولیت گفتگو کرد.

- ویسنته دل بوسکه، سرمربی اسپانیا، قهرمان دوره قبل، با جام روی صحنه آمد و گفتگوی کوتاهی با مجریان مراسم داشت.
- قرعه کشی با دعوت از چهار بازیکن که در دوره های مختلف زننده گل های قهرمانی تیم های شان بودند، آغاز شد؛ آنتونین پاننکا(جمهوری چک-1976)، الیور بیرهوف(آلمان-1996)، دیوید ترزگه(فرانسه-2000) و آنجلوس کاریستیس(یونان-2004). جانی اینفانتینو هم مانند همیشه به این جمع اضافه شد تا در این قرعه کشی هم نقش فعالی داشته باشد.- اولین قرعه را دیوید ترزگه برداشت و همانطور که از قبل مشخص بود، فرانسه بود و در گروه A قرار گرفت. همه قرعه های مربوط به گلدان اول را ترزگه برداشت.

- پس از آن نوبت به تیم های گلدان چهارم؛ کاریستیس گوی تیم ها را برمی دارد و پاننکا گروه ها را مشخص می کند- تیم های حاضر در گلدان سوم، تیم هایی هستند که گروه های شان مشخص می شود.- قرعه تیم های گلدان دوم مشخص کننده گروه مرگ خواهد بود.گروه A: فرانسه، آلبانی، رومانی، سوئیس

گروه B: انگلیس، ولز، اسلواکی، روسیه

گروه C: آلمان، ایرلند شمالی، لهستان، اوکراین

گروه D: اسپانیا، ترکیه، جمهوری چک، کرواسی

گروه E: بلژیک، جمهوری ایرلند، سوئد، ایتالیا

گروه F: پرتغال، ایسلند، مجارستان، اتریش
نظرات بینندگان