کد خبر: ۲۴۲۴۸۳
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۳ - ۲۲ آذر ۱۳۹۴

توضیح درباره حاشیه‌های مراسم 16 آذر دانشگاه

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
درحالی كه برخی سايت‌های خبری نشست روز ١٦ آذر دانشگاه علامه را منتسب به جريانات ضد انقلاب خوانده واتهاماتی در اين خصوص به اعضای كانون انديشه اين دانشگاه وار كردند، عضو کانون اندیشه دانشگاه علامه طباطبایی در مورد برگزاری برنامه 16 آذر در این دانشگاه توضیح داد.
 
محمدامین زندی در گفت‌گو با فرارو، با بیان اینکه برنامه 16 آذر این تشکل در چارچوب قانون بوده است، گفت: مراسم روز دانشجو دانشگاه علامه با حضور دکتر نجفقلی حبیبی و دکتر احسان شریعتی ساعت 12 تا 2.30 در سالن شهید بهشتی دانشگاه علامه برگزار شد والبته  پیش از این اعضای کانون اندیشه در روز سه شنبه 10 آذر، با هماهنگی هایی که میان اعضای کانون اندیشه و معاونت فرهنگی پیش آمده بود ساعت برنامه از 12 تا 2.30 اعلام شد. اما چند روز پس از آن در فضای مجازی و رسانه های بیگانه پوستری منتشر شد که برنامه انجمن اسلامی را با حضور دکتر نجفی و دکتر مهرعلیزاده اعلام می‌کرد.
 
وی ادامه داد: این در حالی بود که با توجه به اینکه دکتر نجفی توسط اعضای کانون اندیشه از دو هفته قبل برای حضور در دانشگاه علامه پیگیری می‌شد و ایشان با توجه به مراسم رییس جمهور و حضور در آن مراسم از حضور در دانشگاه عذر خواهی کرده و از جلسه با اساتید دانشگاه شریف تا شب 16 آذر خبر دادند.
 
زندی در مورد روند برگزاری مراسم تصریح کرد: برنامه کانون اندیشه در حالی برگزار شد که مجوزهای مراسم با لطف هیات نظارت دانشگاه و تمامی مجوزهای لازم برگزار شد و در حالی که برنامه کانون اندیشه در ساعت 2.23 دقیقه به پایان رسید و سالن در حال تخلیه بود، گاز اشک آور(یا فلفل) در سالن زده شد. بعد از درخواست دانشجویان برای حضور رییس دانشگاه در محل سالن، ایشان در جلسه حضور پیدا کرده و به حراست دانشگاه دستور پیگیری سریع ماجرا را دادند.
 
زندی در مورد پیگیری‌های دانشگاه در مورد اسپری فلفل، گفت: بعد از این اتفاق دانشجویان برگزار کننده جلسه‌ای چند ساعته با مسئولین دانشگاه برای حل مساله و شناسایی عامل یا عاملین این حادثه برگزار کردند و مسئولین دانشگاه قول پیگیری این موضوع را دادند.
 
زندی در مورد نتیجه پیگیری‌های دانشگاه در این رابطه اعلام کرد: در روز 3 شنبه، روابط عمومی دانشگاه اعلام کرد که مراسم به خوبی تا پایان برگزار شده است و عوامل این کار شناسایی شده و به مراجع ذی صلاح تحویل داده شدند.
 
زندی  ضمن محکوم کردن هرگونه حرکت افراطی در دانشگاه‌ها، عنوان کرد: امیدواریم که هیچ گاه شاهد این دست از اتفاقات در دانشگاه نباشیم. ساحت دانشگاه همواره باید امن و به دور از تنش‌هایی این گونه باشد.
 
زندی در پایان گفت: از ریاست و مسئولین  دانشگاه برای همکاری در برگزاری مراسم و پیگیری سریع ماجرا کمال تشکر را داریم.
نظرات بینندگان