کد خبر: ۲۴۲۶۳۲
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۲۱ - ۲۲ آذر ۱۳۹۴

پلیس اسکاتلند مسئول آموزش افسران پلیس آمریکا شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به دنبال موج حملات مرگبار پلیس آمریکا علیه مظنونان غیر مسلح، حال پلیس این کشور با حضور در اسکاتلند در پی یادگیری نحوه استفاده مناسب از سلاح در کاستن از حوادث ناشی از بکارگیری سلاح برآمده است.

به نوشته روزنامه انگلیسی «دیلی تلگراف» تقریبا تمامی افسران پلیس آمریکا از شهرهای کوچک گرفته تا کارآگاهان شهرهای بزرگ این کشور اسلحه حمل می‌کنند.

بر این اساس، نگرانی در این باره موجب شده تا افسران آمریکا در اسکاتلند، مکانی‌که 98 درصد افسران پلیس آن وظایفشان را بدون بکارگیری سلاح انجام می‌دهند، حاضر شوند.

عدم استفاده از قدرت شلیک به طور میانگین برای پلیس موجب جلب توجه آمریکایی‌هایی که از بریتانیا دیدن می‌نمایند، شده است.

به نوشته این روزنامه، اینک روسای پلیس نیویورک، بوستون، هیوستون و دیگر شهرهای آمریکا در مرکز آموزش پلیس اسکاتلند در تولیلان‌ در 25 مایلی شمال شرقی گلاسگو حاضر شده‌اند و یکی از مسئولان ارشد پلیس اسکاتلند مبادرت به آموزش افسران پلیس آمریکا نموده است.

در انتهای این مطلب با قیاس جامعه آماری پلیس اسکاتلند و آمریکا در بکارگیری قدرت آتش و تنش‌های کشنده بین مردم و پلیس آمده است : آمارها نشان می‌دهند اینک دو دهه از زمانی‌که یک افسر پلیس  اسکاتلند از سوی مظنونی کشته شده باشد می‌گذرد و در همین راستا کشته شدن مظنون از سوی پلیس نیز به امری نادر مبدل شده است. اما آمار این رویداد در آمریکا به واسطه رواج اسلحه بین نیروهای پلیس و هم مظنونین نگران کننده است به طوری‌که تنها در سال جاری 1000 نفر توسط پلیس آمریکا کشته شده‌اند.

منبع: فارس
برچسب ها: افسران ، نظامی ، پلیس
نظرات بینندگان