کد خبر: ۲۴۲۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۱ - ۲۳ آذر ۱۳۹۴

ضربۀ مهلک حزب‌الله به داعش

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
حزب الله لبنان از کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از اعضای داعش در ارتفاعات شهر راس بعلبک خبر داد.
 
حزب الله لبنان از کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از اعضای داعش در ارتفاعات شهر راس بعلبک خبر داد و اعلام کرد: بقیه اعضای این گروه که قصد نفوذ به منطقه را داشتند به ارتفاعات شهر عرسال گریختند. در این راستا رئیس شورای اجرایی حزب الله نیز بر ادامه عملیات مقاومت در ارتفاعات عرسال با همکاری دستگاه امنیتی و ارتش تاکید کرد.
 
به گزارش روزنامه مصری الیوم السابع، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهایش در ارتفاعات شهر راس بعلبک در شمال شرق لبنان تعدادی از اعضای گروه تروریستی داعش که قصد نفوذ به منطقه را داشتند، از پای درآورده‌اند.
 
طبق بیانیه مذکور، این تروریست‌ها قصد داشتند خود را به بلندی‌های الحمراء در ارتفاعات القاع در مرزهای سوریه برسانند که در این عملیات تعدادی از آنان کشته و زخمی شدند.
 
دیگر اعضای داعش به سمت ارتفاعات شهر مرزی عرسال گریختند. این در حالی است که هنوز اجساد تعدادی از این گروه روی زمین باقی مانده است.
 
شبکه خبری المنار وابسته به حزب الله لبنان نیز از کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از تروریست‌های داعش در درگیری‌ با حزب الله خبر داد و اعلام کرد: تعدادی از آنها نیز مجبور شدند از ارتفاعات القاع به ارتفاعات شهر عرسال بگریزند.
 
سیدهاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی حزب الله نیز در مراسم یادبودی که در حسینیه امام خمینی بعلبک برگزار شد، تاکید کرد: عملیات نیروهای مقاومت در ارتفاعات عرسال ادامه دارد و جبهه النصره و همه گروه‌های تروریستی هدف همیشگی مقاومت هستند و مقاومت همواره به مسئولیت خود به بهترین شکل عمل می‌کند.
 
صفی الدین در ادامه دوباره تاکید کرد که تلاش‌ها برای خوب جلوه دادن چهره جبهه النصره پس از عملیات آزادسازی نظامیان لبنانی و نشان دادن یک گروه به مانند یک جمعیت خیریه که به دنبال خدمت به مردم لبنان است، شکست خورد و دست‌ها برای این مساله بدون هیچ نتیجه‌ای خسته شد.
 
رئیس شورای اجرایی حزب الله اظهار داشت: عملیات مقاومت با همکاری مثبت میان مقاومت، دستگاه امنیتی و ارتش لبنان ادامه دارد و این عملیات تاکنون دستاوردهای بزرگی داشته است. ما امروز می‌دانیم که ارتش، مردم و مقاومت در میادین دفاع از کشور و ایستادگی در برابر تروریست‌ها حاضر هستند.
 
وی در مراسم یادبود حاج حسان اللقیس تاکید کرد: وظیفه امروز ما وفاداری به فرمانده حاج حسان القیس و تمامی شهدایی است که در سوریه و کل منطقه جان خود را برای حمایت از کشور و پیروزی در برابر تروریست‌ها فدا کردند.
 
سید صفی الدین افزود: آیا می‌توان بدون در نظر گرفتن مقاومت از میادین نبرد و کار جدی و واقعی، در ژنو یا هر نقطه دیگر از جهان درباره آینده سوریه، یمن، عراق و کل منطقه صحبت کرد؟ مقاومت تنها گفتاری سیاسی نیست که براساس خواسته‌ها، تمایلات و منافع کشورهای بزرگ تعطیل شود یا آغاز به فعالیت کند.
 
وی در ادامه تاکید کرد: اصلی که ما در نبرد با دشمن اسرائیل و تروریسم متوجه شدیم آنست که بر قدرت و توان خود تکیه کنیم و منتظر کسی نباشیم که بیاید و ما را یاری کند زیرا دیگران به منافع و اولویت‌های خود مشغول هستند. ما نباید منتظر باشیم که کشورهای دیگر برای ما رئیس جمهور تعیین کنند و مشکلات شدید ما را حل کنند و یا برای ما اولویت تعیین کنند.
 
سیدصفی الدین در ادامه عربستان را کشوری "متجاوز" توصیف کرد و گفت: عربستان چه با حمایت مالی و چه سیاسی نقش بزرگی در حضور تروریسم در کل منطقه دارد و این واقعیتی آشکار است که همه آن را می‌دانند.
 
این چهره حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه عربستان پس از نابود کردن یمن نباید در هیچ توافق سیاسی امتیازات و دستاوردهایی داشته باشد ابراز امیدواری کرد: به زودی تحولات جدیدی حاصل شود و مردم منطقه آینده خود را تعیین کنند.
 
منبع: خبرگزاری ایسنا
نظرات بینندگان