کد خبر: ۲۴۲۸۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۲۱ - ۲۳ آذر ۱۳۹۴

وضعیت بزرگراه‌های پایتخت در پی بارش برف و باران

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به دنبال بارش برف و باران در نقاط مختلف پایتخت، جانشین رییس پلیس راهور و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد که ترافیک در اکثر بزرگراه‌های تهران به حالت سنگین و نیمه سنگین در آمده است.

سرهنگ حسن عابدی  درباره وضعیت ترافیکی معابر و بزرگراه‌های پایتخت پس از بارش باران و برف در نقاط مختلف تهران اظهار کرد: با توجه به اینکه بارش‌ها با بار ترافیکی عصرگاهی پایتخت همزمان شد از این رو ترافیک در برخی از بزرگراه‌ها از جمله حکیم، همت، رسالت، نیایش، مدرس، شیخ فضل الله، نواب، یادگار امام و ... نیمه سنگین و در برخی از نقاط سنگین گزارش شده است.

عابدی اضافه کرد: البته بار ترافیکی عصرگاهی از معابر تخلیه شده و تنها در بزرگراه‌ها شاهد تراکم خودروها هستیم که البته پیش بینی می شود ظرف یکی دو ساعت آینده وضعیت به حالت عادی بازگردد.

وی با بیان اینکه همکاران من در پلیس راهنمایی و رانندگی در آماده باش هستند، خاطرنشان کرد: توصیه همیشگی ما به شهروندان این است که از وسایل نقلیه عمومی برای تردد استفاده کرده و تا حد امکان از رانندگی با خودروهای تک سرنشین خودداری کنند.

عابدی همچنین با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر تداوم بارش‌ها در پایتخت اظهار کرد: توصیه ما به رانندگان این است که ضمن رعایت فاصله طولی و کلیه قوانین مربوط به رانندگی در شرایط برفی و بارانی از سرعت و سبقت غیرمجاز نیز پرهیز کرده و در حین رانندگی تمام حواس خود را به مسیر مقابل معطوف کنند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: ترافیک ، تخلیه ، برف ، آماده باش
نظرات بینندگان