کد خبر: ۲۴۲۹۷۰
تاریخ انتشار: ۵۵ : ۱۳ - ۲۴ آذر ۱۳۹۴

وضعیت پرونده مرتضوی از زبان قاضی کشکولی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
محمدرضا محمدی کشکولی در پاسخ به این سئوال که آیا پرونده مرتضوی در ارتباط با شکایت اولیای دم یکی از فوت‌شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک و بخشی از تامین اجتماعی به دیوان عالی کشور ارسال شده است یا خیر اظهار کرد: تا جایی که اطلاع دارم این پرونده هنوز به دیوان عالی کشور نرفته است.
 
رئیس شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران همچنین درباره پرونده مدیرعامل سابق منطقه آزاد کیش نیز گفت که این پرونده هنوز منتهی به صدور حکم نشده است.
 
بخشی از پرونده تأمین اجتماعی به همراه شکایت روح‌الامینی اولیای دم یکی از فوت‌شدگان حادثه بازداشتگاه کهریزک در شعبه نهم دادگاه کیفری یک به ریاست قاضی کشکولی مورد رسیدگی قرار گرفت که در نهایت پس از برگزاری هفت جلسه، رسیدگی قاضی کشکولی به این پرونده پایان یافت و شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران، متهم را در ارتباط با شکایت اولیای دم مرحوم روح‌الامینی به اتهام معاونت در قتل عمدی و آن بخش از حکم پرونده قضات کهریزک که نقض شده بود، تبرئه کرد.
 
دادگاه همچنین در ارتباط با پرونده تأمین اجتماعی نیز، متهم را به رد مال به مبلغ 46 میلیون تومان و یک سال حبس که شش ماه آن تعلیقی است، محکوم کرد.
 
پس از صدور رای، اولیای دم مرحوم روح‌الامینی، سازمان تأمین اجتماعی و متهم پرونده به حکم شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران اعتراض کردند که مرجع رسیدگی به این پرونده در مرحله تجدیدنظر، دیوان عالی کشور است.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان