کد خبر: ۲۴۲۹۷۳
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۴ - ۲۴ آذر ۱۳۹۴

کنایه‌های کوچک‌زاده در پاسخ به نماینده خوی

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مهدی کوچک‌زاده در جلسه علنی امروز -سه‌شنبه 24 آذرماه- مجلس در تذکر شفاهی و با استناد به ماده 79 آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار کرد: به دلیل اینکه شما می‌گویید که آقای صدر اصلاح کردند به جزئیات نمی‌پردازم.
 
 نماینده تهران در مجلس، در جلسه علنی امروز گفت: امام گفتند که «اگر بنا باشد که شما به جای اینکه اقتصاد مردم را درست کنید، به جای اینکه این کشور را بررسی کنید، ببینید کجاهاست که مخروبه است و مردم از همه چیز ساقط هستند، به جای این اگر بنشینید سر مسند و با حرف و با فحاشی به هم، مسائل را غفلت از آن بکنید، این همان است که قدرت‌های بزرگ می‏‌خواهند تا این مملکت خرابه بماند و صدای مردم درآید. این همان است. شما هم عمال آمریکایید، منتها ملتفت نیستید! یک عاملی داریم که مستقیما از سفارت آمریکا دستور می‏گیرد، یک عاملی داریم که برای او کار می‏‌کند و خودش نمی‌‏فهمد. خود آدم نمی‏‌فهمد که برای کی دارد کار می‏‌کند. اگر شما به مردم کار نداشته باشید، به مصالح مردم، به مصالح کشور کار نداشته باشید، فقط مشغول این باشید که من چطور، شما چطور، من چطورم، شما چطورید، مردم با من هستند، مردم با شما هستند، اگر فکر این باشید، این همان است که آمریکا می‏خواهد و شما از عمال آمریکا هستید و در عذاب با آنهایی که از عمال آمریکا بودند با توجه، مشترک هستید، با کم و زیادش.»
 
این نماینده مجلس تصریح کرد: آقای لاریجانی در زمان ریاست شما، زمانی که از این تریبون به شیخ ساده‌لوح فتنه اشاره کردم، یکی که اکنون استاندار است، گفت که نگذارید کوچک‌زاده‌ها راجع به بزرگ‌زاده‌ها صحبت کنند، این فرد اکنون استاندار شده است.
 
وی افزود: من در آن زمان می‌خواستم (تذکر آیین‌نامه‌ای ماده) 79 بدهم اما به خاطر همین سخن امام خمینی این اقدام را انجام ندادم؛ روز دیگری فرد دیگری از همین تریبون به بنده گفت شعبان بی‌مخ و من چیزی نگفتم،‌ روز دیگری نام فامیلی‌ام که همسر وزیر بهداشت آن را دارد و زمانی نیز وزیر کشاورزی آن را داشت به لجن کشیده شد، آن هم توسط کسی که پدرش در منزل خاندان ما روضه می‌خواند.
 
به گزارش آنا، در یکی از جلسات علنی مجلس هشتم، وقتی علی مطهری، کوچک‌زاده را با نام «کوچک‌اف» خطاب کرد، جلسه مجلس با درگیری لفظی و فیزیکی این دو نماینده به تشنج کشیده شد. کوچک‌زاده اشیایی را به سوی مطهری پرتاب کرد. به گفته مطهری، هم‌کلاسی کوچک‌زاده در مدرسه علوی، نام خانوادگی کوچک‌زاده در گذشته کوچک‌اف بوده است.
 
کوچک‌زاده در ادامه تذکر آیین‌نامه‌ای خود گفت: من در تمامی این موارد چیزی نگفتم نه اینکه حرفی نداشتم،‌ نه بلکه شرم می‌کنم. زیرا وقتی مردم از لحاظ اقتصادی و معیشتی طبق گزارش معاون وزیر کشور به فحشا و مصیبت کشیده می‌شوند جرأت نمی‌کنم از خودم دفاع کنم.
 
وی اضافه کرد: ما در چند جلسه قبل هم در جهت دفاع از مردم و در جهت مخالفت با اقتصاد لیبرالی و در جهت دفاع از محرومان حرفی زدیم، به نظر من اینگونه آمد و شاید درست نبود اما نهایتا شما بی‌طرفی را رعایت نکردید. بنده استعفایی دادم که تاکنون پس نگرفته‌ام.
 
کوچک‌زاده خاطرنشان کرد: این موضوع دستمایه عده‌ای شد تا آنچه لیاقت خودشان است را به ما نسبت دهند؛ این آخرین حرف من به عنوان 79 در این مجلس است. تصور نکنید ما حرفی نداریم بلکه ما نمی‌خواهیم از این تریبون از خودمان دفاع کنیم.
 
این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه «ما امروز فحش دفاع از مظلومان، مستضعفان و بدبختان را می‌خوریم»،‌ اظهار کرد: کسانی به ما فحش می‌دهند که هر روز برای افراد دارای قدرت خوش‌رقصی می‌کنند،‌ یک روز برای احمدی‌نژاد و یک روز برای روحانی. ما از ابتدا یک سخن داشتیم و هم‌اکنون نیز برآنیم. جنگ ما جنگ پابرهنگان، جنگ فقرا و مقابله با مرفهین و آقازاده‌هاست حال هر چه می‌خواهید فحش دهید و رسانه‌هایتان نیز بنویسند.
 
علی لاریجانی پس از تذکر کوچک‌زاده گفت: چون مطلبی را آقای صدر گفته بودند این حق برای آقای کوچک‌زاده وجود داشت که از خود دفاع کنند هر چند آقای صدر اسم فردی را نیاورده بود اما فحوای کلام به گونه‌ای بود که متوجه فرد خاصی می‌شد.
 
روز گذشته مؤید حسینی صدر، نماینده مردم خوی در مجلس، در تذکر شفاهی خود در جلسه علنی مجلس اظهار کرد: شهر خوی در حال خالی شدن از سکنه است، اگر منطقه آزاد امتیاز است همه کشور را منطقه آزاد کنید. در همین زمان کمال‌الدین پیرمؤذن فریاد زد که استعفا بده و صدر پاسخ داد که من استعفا نمی‌دهم استعفا دادن کار بزدل‌هاست، من می‌ایستم و می‌جنگم.

انا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۴
غیر قابل انتشار: ۱۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
8
108
امیدوارم در مجلس آینده این آقادیگر نباشد
محمود
|
Germany
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
2
32
اگر لطف کنید دیگه نماینده نشید ممنون میشیم.
رضاجوانشیر
|
Germany
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
3
16
بنده خدا نیاز به مطرح شدن دارد و اینجوری میخواهد خودش را در تیتر خبرها بگذارد.
احمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
1
5
احساس میکنم .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
2
15
چرا انصراف نداد این؟
ای بابا ی حرفی زد دوباره عمل نکرد بهش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
2
5
انشالله اقای صدر رو به عنوان نماینده خوی در مجلس نمیبینیم
ناشناس
|
Romania
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
1
12
امیدوارم دیگر شما را در مجلس نبینیم چون از کسی هشت سال دفاع کردید که الان کارهای او ابزار فشار بر این دولت شده
خلقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
0
26
جناب کوچک زاده نماینده محترم آیا این مشکلات اقتصادی که میفرمایین الان متوجه شدین بس وای برما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
0
12
مگر استعفا نداده بود؟
نظرات بینندگان