کد خبر: ۲۴۳۰۴۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۲۲ - ۲۴ آذر ۱۳۹۴

بعیدی نژاد: در جلسه امروز شورای حکام اسرائیل تنها و منزوی بود

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفت که در جلسه امروز شورای حکام آژانس که به مختومه شدن پرونده پی‌ام‌دی ایران منجر شد اسرائیل تنها و منزوی بود.

حمید بعیدی نژاد، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای در اینستاگرامش نوشت: با اجازه کسانی که باز هم مایلند با ارائه تشکیکات ناصواب خود نگذارند ارزش این روز بزرگ برای ملت ما شناخته شود، می‌خواهم عرض کنم که امروز یک تاریخ بزرگ در تاریخ سیاسی معاصر ایران و بویژه در روند مذاکرات هسته‌ای ایران در بیش از یک دهه اخیر است.

امروز شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با اجماع و اقدامی متحد با در نظر گرفتن گزارش آقای آمانو، پرونده «پی ام دی» را برای همیشه مختومه اعلام کرد، تصمیمی که خیلی ها فکرش را هم نمی‌کردند. اگر کسی از من بپرسد که آیا با این تصمیم، نرخ دلار پایین می آید، یا اقتصاد کشور بهبود می یابد، یا کالاهای مصرفی ارزان می‌شود، می‌گویم آنها را نمی‌دانم، و ان شاء الله که وضع اقتصادی کشور بهبود هم خواهد یافت، اما اینقدر می‌توانم بگویم که مگر همه زندگی پول است؟ اگر از عزت و احترام در جامعه جهانی بخواهیم صحبت کنیم به صراحت می‌گویم امروز در این 10 سال روز دیگری در شورای حکام بود. امروز حقانیت ملت ایران در سطح جهانی مهر تایید خورد، و عظمت و کرامت و عزت ملت ایران در صحنه دیپلماسی جهانی مورد احترام همه جهانیان قرار گرفت.

شورای حکام امروز تمام 12 قطعنامه ابراز نگرانی‌ها و مطالبات ناممکن و محکومیت‌های مکرر از برنامه هسته‌ای ایران در سال‌های گذشته را برای همیشه پایان داد. در جلسه امروز خیلی از کشورها و یا نمایندگان خیلی از کشورها صحبت کردند. نمایندگان کشورهای عدم تعهد، نمایندگان تمام اعضای اتحادیه اروپا و حدود 10 تا 12 کشور علاقمند و یا در انتظار عضویت در اتحادیه، اعضای دائم شورای امنیت، کشورهای متفاوتی از تمام قاره‌ها از آسیا، آفریقا و قاره آمریکا سخنرانی کردند و از قطعنامه حمایت کردند. پس از سال‌ها کانادا از مواضع قبلی خود فاصله گرفت و به روشنی از برجام و همین قطعنامه حمایت کرد. و فقط آنکه تنها و منزوی بود اسرائیل بود که گفت نمی‌داند چه بگوید، اما می‌داند که نباید پرونده بسته شود. او خلاف همه حرف زد و انزوای خود را بروشنی در جلسه عیان ساخت.

همه گفتند امروز روز موفقیت دیپلماسی و روزی است که باید نگاه به آینده را جایگزین تاریخ گذشته کنیم. اعضای شورای حکام و ناظرین همه بعد از تصویب قطعنامه، یکپارچه برای این تصمیم مهم تاریخی شورای حکام کف زدند و به هم تبریک گفتند. بله همه اصرار داشتند که این تصمیم شورای حکام تصمیمی تاریخی است، و می‌گفتند که دنیا تحت تاثیر این اقدام باید برخی از مسیرهای ناممکن در برخی دیگر از حوزه‌ها را نیز شجاعانه باز کند.

به تک تک ایرانیان این روز را تبریک می‌گویم و امیدوارم برکات آن بر تمامی جنبه‌های زندگی ملت بزرگ ما پایدار باشد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۵
2
27
درود فراوان بر مردان دیپلماسی ایرا ن و باآرزوی سلامتی موفقیت .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۵
0
6
دمتون گرم
نظرات بینندگان