کد خبر: ۲۴۳۲۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱ : ۱۴ - ۲۶ آذر ۱۳۹۴

کامرون: سخنان ترامپ احمقانه است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه در نشست مجلس عوام تصریح کرد: سخنان دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درباره جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا، «تفرقه برانگیز، احمقانه و نادرست' است.

به گزارش ایرنا، دیوید کامرون در پاسخ به توماری درباره ممانعت از ورود دونالد ترامپ به انگلستان که طی یک هفته بیش از 561 هزار نفر آن را امضا کرده اند، خاطر نشان کرد : « این سخنان ( ترامپ ) تفرقه انگیز، احمقانه و نادرست است و اگر او به کشور ما بیاید ما همگی علیه وی متحد هستیم.»

کامرون ضمن رد درخواست صورت گرفته در تومار یاد شده برای ممانعت از ورود ترامپ به انگلستان گفت: انگلیس « یکی از کشورهایی است که در آن تنوع نژادی، مذهبی و فرقه ای وجود دارد و به همین خاطر به خود می بالد.'

تومار درخواست ممنوعیت ورود 'دونالد ترامپ' نامزد جنجالی حزب جمهوری خواه آمریکا به انگلستان به دلیل اظهارات نفرت افکنانه علیه مسلمانان، در حال حاضر به بیش 561 هزار امضا رسیده است.

براساس آخرین آمار منتشر شده در تارنمای پارلمان انگلیس، تا روز چهارشنبه بیش از 561 هزار شهروند انگلیسی تومار ممانعت از ورود دونالد ترامپ به انگلیس، را امضاء کرده اند و انتظار می رود که این رقم بازهم افزایش یابد.

براساس رویه قانونی، اگر شمار امضاهای یک تومار از 10 هزار نفر بیشتر شود دولت انگلیس بایستی به آن پاسخ گوید و اگر از 100 هزار نفر بیش تر شود، درخواست مطرح شده در نشست مجلس عوام به بحث گذاشته می شود.

در این تومار که توسط خانم 'سوزانا کیلی' یک فعال مدنی مقیم آبردین اسکاتلند پیشنهاد شده، عنوان گردیده است: انگلیس ورود بسیاری از افراد را به این کشور به دلیل اظهارات آنها که حاوی نفرت بوده جلوگیری به عمل آورده است و بر همین اساس، این اصل، بایستی برای همه افرادی که رفتار غیرقابل قبول دارند اعم از ثروتمند و یا فقیر و یا ضعیف و غنی به اجرا گذاشته شود.

'جورج آزبورن' وزیر دارایی دولت محافظه کار دیوید کامرون نیز روز چهارشنبه هفته گذشته در نشست مجلس عوام ، درخواست گسترده مردم کشورش برای ممنوعیت ورود 'دونالد ترامپ' نامزد جمهوری خواه آمریکا به انگلیس، به دنبال اظهارات نفرت افکنانه علیه مسلمانان، را رد کرده بود.

سخنان دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه برای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا در هفته گذشته در مورد ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا و نیز اظهاراتش در مورد ترس پلیس انگلیس از مسلمانان این کشور، علاوه بر واکنش مسلمانان داخل و خارج آمریکا، مورد اعتراض مقامات آمریکایی و انگلیسی قرار گرفته است.

وی همچنین از کلان شهرهای لندن و پاریس به عنوان شهرهایی که اسلام گراها ترس را در برخی از محلات آنها حاکم کرده اند، سخن گفته است.

سخنان وی در مورد اینکه در مناطقی از این دو شهر حتی پلیس هم به این محلات از ترس مسلمانان تندرو وارد نمی شود، اعتراض مقامات شهری لندن و پاریس را به دنبال داشته است.
نظرات بینندگان