کد خبر: ۲۴۳۳۱۴
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۰۸ - ۲۷ آذر ۱۳۹۴

دومین روز ثبت نام کاندیداهای مجلس خبرگان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دومین روز از ثبت‌نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور آغاز شد.

 ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری از روز پنج‌شنبه 26 آذرماه در وزارت کشور و فرمانداری‌ها آغاز شد و تا 2 دی ادامه می‌یابد.

داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری هنگام ثبت نام باید اصل شناسنامه عکس دار، چهارنسخه تصویر کلیه صفحات شناسنامه و دوازده قطعه عکس 4×6 و پرسشنامه اعلام داوطلبی را ارائه کنند.

ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری بوسیله نماینده داوطلبان که کتباً معرفی شده باشد نیز انجام می گیرد.

همچنین ثبت‌نام داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ازفردا - شنبه - 28 آذر آغاز می‌شود و تا 4 دی ادامه خواهد داشت.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان روز هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

***

کار ثبت نام از کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در استان تهران و فرمانداری استان تهران و وزارت کشور انجام خواهدشد.

فرمانداری تهران مرکز حوزه انتخابیه استان تهران است و فرمانداری‌های ری ، شمیرانات،‌اسلام شهر و پردیس به عنوان فرمانداری فرعی هستند و 15 فرمانداری تابع تهران نیز به عنوان مرکز حوزه انتخاباتی استان تهران هستند اما کار ثبت نام از کاندیداهای استان تهران تنها در فرمانداری تهران و وزارت کشور انجام خواهد شد. آن 15 فرمانداری باید شعبه های ثبت نام و اخذ رای را معین کنند و کار اخذ رای را در روز رای‌گیری انجام دهند.

کاندیداها کار ثبت نام را به روزهای آخر موکول نکنند و سعی کنند در فرجه زمانی معین برای ثبت نام حاضر شوند. اصل شناسنامه ، اصل کارت ملی، عکس از مدارک اصلی برای ثبت‌نام است و کسانی که ملتزم استعفا دادن از سمت خود بوده‌اند باید مدرک آن را به همراه داشته باشند.

***

به گزارش ایسنا، روز گذشته 65 نفر از داوطلبان با حضور در مراجع وزارت کشور و فرمانداری‌ها ثبت‌نام خود را انجام دادند. تعدادی از افراد کسری‌هایی داشتند به همین جهت توصیه شده است برای تسریع در ثبت‌نام ها همه افراد با مدارک کامل در شش روزه باقی مانده از ثبت‌نام ها در مراجعه ثبت‌نام ها حضور پیدا کنند.

عیسی فرهادی،فرماندار تهران پس در پایان نخستین روز ثبت‌نام کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در فرمانداری تهران با اشاره به فرصت هفت روزه متقاضیان برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: از همه متقاضیان درخواست می‌شود تا در روزهای نخست برای انجام مراحل ثبت‌نام خود به شعب مربوطه مراجعه کنند تا هم از تلف شدن وقت‌شان جلوگیری شود و هم در فرصت کافی مرحله ثبت‌نام خود را طی کنند.
نظرات بینندگان