کد خبر: ۲۴۳۳۴۳
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۰ - ۲۷ آذر ۱۳۹۴

سلیمان فرنجیه: با خاندان سعودی ارتباط خوبی دارم/ با حسن نصرالله هم هماهنگ هستم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس جریان «المرده» لبنان و نامزد احتمالی ریاست جمهوری اسن کشور در مصاحبه ای به بیان نظرات خود در موضوعات مختلف پرداخت.

«سلیمان فرنجیه» رئیس جریان «المرده» لبنان و نزدیک به 8 مارس، در یک مصاحبه تلویزیونی با اعلام اینکه شرایط نامزدی ریاست جمهوری را دارم، به رابطه خود با جریان مقاومت و عربستان سعودی ÷رداخت.

به نوشته پایگاه خبری النشرة، «سلیمان فرنجیه» در این مصابه با اشاره به رایزنی با «سعد الحریری» در پاریس گفت: دیدارهای پاریس سری بود و ما با سعد الحریری و هیأت همراه وی گفت و گو کردیم و او هم طرح خود را اعلام کرد.

وی تأکید کرد که «سید حسن نصرالله» و «نبیه بری» در جریان این دیدار و جو حاکم بر آن بودند.

سلیمان فرنجیه در این گفت و گو به رابطه خود با «میشل عون» دیگر نامزد ریسات جمهوری نزدیک به جریان 8 مارس پرداخت و گفت: رابطه من با میشل عون دو سال است که طبیعی نیست و اط نظر وی «یا عون یا هیج کس دیگر» و میشل عون گزینه ی ب را نمی پذیرد.

رئیس جریان «المرده» در ادامه افزود: با سید حسن نصرالله به صورت گام به گام از ابتدا هماهنگ هستم و نصرالله این فضا را تأیید کرده؛ اما هنوز از حمایت «میشل عون» کنار نکشیده است.

وی ادامه داد: اگر «میشل عون» گزینه ب ندارد، اما حزب الله اینگونه نیست و به گزینه دیگری هم فکر می کند و این به این معنی نیست که حزب الله از میشل عون کنار کشیده است و ما کماکان منتظر هستیم و از حزب الله و میشل عون تخطی نمی کنیم و ما از ابتدا گفته ایم که ما با میشل عون هستیم و امروز نیز هیچ چیزی را به عون اجبار نمی کنیم.

وی تأکید کرد که با میشل عون رقابت نخواهد کرد و به عنوان یک گزینه جایگزین خود را مطرح کرده است.

فرنجیه در مورد رابطه اش با عربستان نیز گفت: به رابطه با خاندان سعودی افتخار می کنم اما اختلافات سیاسی نیز با آن ها دارم و من از برخی مواضع عربستان در گذشته انتقاد کرده ام و امروزه نیز نسبت به تروریستی نامیدن حزب الله و بردن این گروه ذیل فهرست گروههای تروریستی  توسط عربستان انتقاد دارم چرا که من نمی خواهم کشورم را نابود کنم.
نظرات بینندگان