کد خبر: ۲۴۳۴۷۷
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۲ - ۲۸ آذر ۱۳۹۴

ارائه خدمات درمانی رایگان به کودکان کار مبتلا به ایدز

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس اداره ایدز وزارت بهداشت با بیان اینکه ارائه خدمت به کودکان بی‌سرپرست یا بدسرپرست تفاوتی با سایر افراد ندارد در عین حال از ارائه رایگان خدمات به کودکان کار مبتلا به HIV خبر داد.
 
دکتر عباس صداقت درباره اقدامات این وزارتخانه برای کودکان مبتلا به HIV بویژه کودکان کار و خیابان، گفت: اگر کودکی بد سرپرست یا بی‌سرپرست به HIV مبتلا باشد، ارائه خدمات به او تفاوتی با سایرین ندارد و مراقبت‌ها، درمان‌ها و همه خدمات به صورت رایگان به او ارائه می‌شود.
 
وی افزود: بنابراین اگر کودکی بی سرپرست یا بد سرپرست باشد و جزو کودکان کار یا خیابان دسته‌بندی شود، سازمان بهزیستی بر اساس ماموریت‌ها و دستورالعمل‌های خود خدماتی را پیش‌بینی کرده که آنها را به صورت رایگان ارائه می‌دهد.
 
صداقت تاکید کرد: برنامه ما اینطور نیست که اگر کودکی، فردی و سالمندی به HIV مبتلا شود، در جایی خاص نگهداری شود و از جامعه جدا شود، چرا که با توجه به را‌ه‌های انتقال این بیماری نیازی به چنین خدمت ویژه‌ای وجود ندارد.
 
وی همچنین از همکاری وزارت بهداشت با سازمان‌هایی مانند بهزیستی و اداره زندان‌ها خبر داد و گفت: ما یک برنامه استراتژیک کشوری داریم که با همکاری همه سازمان‌ها آن را پیش می‌بریم. عمده‌ترین شریک ما در این زمینه نیز سازمان زندان‌هاست که اقدامات تامینی و تربیتی را انجام می‌دهد.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان