کد خبر: ۲۴۳۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۰ - ۲۹ آذر ۱۳۹۴

حزب‌الله لبنان شهادت «سمیر قنطار» را تایید کرد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :


حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای شهادت «سمیر قنطار» ملقب به «عمید‌الاسرا» را تایید کرد.

 وبگاه «النشره» اعلام کرد حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای شهادت «سمیر قنطار» از مبارزان قدیمی وابسته به مقاومت، در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به دمشق را تایید کرد.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در ساعات اولیه بامداد امروز (یکشنبه) به ساختمانی در «جرمانا» واقع در جنوب دمشق حمله کردند ، ساختمانی که سمیر قنطار در آن اقامت داشت.

بر اساس گزارش رسانه‌های سوری، در جریان این حمله چندین تن از نظامیان سوری وابسته به نظام از جمله «فرحان شعلان» نیز به شهادت رسیده‌اند.

موشک‌هایی که به ساختمان مذکور برخورد کرده منجر به تخریب کامل آن شده است.

«بسام قنطار» برادر سمیر در صفحه توئیتر خود نوشت: با عزت و افتخار شهادت فرمانده مجاهد سمیر قنطار را اعلام می‌کنیم و پیوستن ما به قافله خانواده‌های شهید باعث افتخار ماست.

حزب‌الله شهادت «سمیر قنطار» را تایید کرد
دیدار قنطار با هاشمی رفسنجانی در سال 87
 قنطار قدیمی ترین زندانی در بند رژیم اشغالگر قدس بود که در جریان تبادل اسرا میان حزب الله و رژیم صهیونیستی در سال 2008 آزاد شده بود.

سمیر قنطار از مبارزان لبنانی است که در تاریخ 22 آوریل 1979 در حالی که تنها شانزده سال داشت به همراه سه تن از اعضای گروه فلسطینی «جبهه خلق برای آزادی فلسطین» در عملیاتی علیه اشغالگران صهیونیست در شهر صهیونیست نشین «نهاریا» در شمال فلسطین اشغالی شرکت کرد، اما در این عملیات توسط صهیونیست‌ها بازداشت شد.


صهیونیست‌ها سمیر قنطار را به حبس ابد محکوم و اعلام کردند وی را تنها در مقابل آزادی «رون آراد» خلبان مفقود شده آزاد خواهند کرد، اما در  تبادل اسرا میان حزب الله و رژیم صهیونیستی آزاد شد.

نصرالله به سمیر قنطار لقب عمید الاسرا (سرسلسله اسرا) را داد.
منبع: فارس
نظرات بینندگان