کد خبر: ۲۴۳۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۳ - ۲۹ آذر ۱۳۹۴

حکم محمدعلی طاهری نقض شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وکیل‌مدافع محمدعلی طاهری از نقض حکم اعدام موکلش در شعبه 33 دیوان عالی کشور و ارجاع پرونده جهت رسیدگی مجدد به شعبه 26 دادگاه انقلاب خبر داد.
 
سعید خلیلی  با بیان این مطلب اظهار کرد: همانطور که انتظار می رفت قضات محترم دیوان عالی با دقت و ظرافت به دلایل و استدلالات ما در بی‌اعتباری حکم توجه کرده و رای دادگاه بدوی را به لحاظ وجود ایراداتی موجه و قابل تایید ندانسته‌اند.
 
وکیل‌مدافع محمدعلی طاهری معتقد است: با توجه به این گام مثبت و ارزنده دستگاه قضایی، هرچند حکم دادگاه بدوی مغایرت‌هایی با معیارهای حقوقی و قوانین داشت و تاثیرات منفی در جامعه برجا گذاشت، ولی ضرورتی نداشت که چنین هزینه‌هایی تحمیل شود.
 
خلیلی با تشکر از قضات بلندپایه دیوان عالی کشور و نیز مسئولان محترم قضایی به‌خاطر دقت و جسارتشان در رسیدگی قانونی گفت: امیدواریم شرایط آزادی موکل هر چه زودتر فراهم شود.
 
بر اساس این گزارش، سعید خلیلی 23 شهریور ماه گفته بود که پس از صدور رای از سوی شعبه 26 دادگاه انقلاب مبنی بر اعدام در خصوص اتهام افساد‌فی‌الارض، نسبت به حکم صادره اعتراض کردیم و پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع شده است.
 
سخنگوی قوه قضاییه نیز در نشست خبری مورخ 29 شهریور ماه در پاسخ به سئوالی مبنی بر وضعیت پرونده محمدعلی طاهری گفته بود: حکم صادره برای محمدعلی طاهری مورد اعتراض قرار گرفت و اکنون پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شده است.
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان