کد خبر: ۲۴۳۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۴ - ۲۹ آذر ۱۳۹۴

گمانه‌زنی‌ها برای زمان حضور آیت‌الله هاشمی برای انتخابات خبرگان

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
روز چهارم ثبت‌نام انتخابات همچون روزهای گذشته٬ حاشیه‌های مختلفی داشت که مهمترین آن گمانه‌زنی برای زمان حضور آیت‌الله هاشمی بود.
 
 روز چهارم ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان و روز دوم ثبت‌نام انتخابات مجلس شورای اسلامی با این توضیح علی پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات آغاز شد که امکان تمدید روزانه ثبت‌نام وجود ندارد.
 
گمانه‌زنی برای زمان حضور آیت‌الله هاشمی
 
-گمانه‌زنی‌ها درباره زمان حضور آیت‌الله هاشمی در میان خبرنگاران از حاشیه‌های امروز بود. اما آنگونه که خبرنگار ایلنا کسب اطلاع کرده٬ آیت‌الله هاشمی امروز برای ثبت‌نام در وزارت کشور حضور نخواهند یافت.
 
- سیدعلی طاهری یکی از نمایندگان مجلس نهم٬ برای مجلس پنجم خبرگان اعلام آمادگی کرد.
 
- جهانبخش کریمی جانباز ۷۰ درصد دانشجوی دکترای حقوق با حضور در وزارت کشور کاندیدای مجلس دهم شد.
 
- بازدید علاءالدین بروجردی از ستاد انتخابات وزارت کشور از دیگر مسائل مورد توجه امروز بود که خبرنگاران ابتدا گمان کردند وی برای ثبت نام در انتخابات مجلس به ستاد انتخابات آمده است.
 
- هادی غفاری فعال سیاسی اصلاح طلب، علیرضا دهقان  گوینده خبر ورزشی  و حمیدرضا پشنگ نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی از چهره های شناخته شده امروز بودند که با حضور در ستاد انتخابات اقدام به نام نویسی در انتخابات مجلس شورای اسلامی کردند. اما هادی غفاری به دلیل نقص مدارک وزارت کشور را ترک کرد.
 
- تا پیش از ظهر امروز خبری از حضور چهره های سرشناس در ستاد انتخابات نیست.
 
- معاون سیاسی وزیر کشور پیش از ظهر امروز با حضور در محل استقرار خبرنگاران در ستاد انتخابات وزارت کشور از نزدیک با آنها دیدار و گفت وگو کرد و در جریان دغدغه های آنها از جمله کند بودن سرعت اینترنت برای ارسال اخبار قرار گرفت.  
 
- هادی غفاری که ساعاتی پیش برای ثبت نام از حوزه انتخابیه تهران برای انتخابات مجلس به وزارت کشور آمده بود و به دلیل نقص مدرک قادر به ثبت نام نشد بعد از تکمیل مدارک خود مجددا به وزارت کشور بازگشت.
 
- حجت الاسلام علی اکبر زمردی  از داوطلبانی بود که از حوزه انتخابیه فارس برای هر دو انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اقدام به نام نویسی کرد.
 
- یکی از نکته های جالب در دومین روز از ثبت نام برای انتخابات مجلس حضور یک زوج جوان برای نام نویسی در انتخابات مجلس بود که هر دو نفر آنها قصد حضور ر انتخابات را داشتند.
 
- حسین متفکر از آذربایجان شرقی از دیگر داوطلبانی بود که همزمان در هر دو انتخابات ثبت نام کرد.
 
- امروز تیم رسانه‌ای و حفاظتی ریاست جمهوری در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور پیدا کرد و از نزدیک از محل ثبت نام داوطلبان و محل سخنرانی شخصیت‌ها بازدید کرد همین موضوع احتمال حضور روحانی را برای نام نویسی در انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری تقویت کرد به گونه‌ای که بین خبرنگاران گفته می‌شود رئیس جمهور فردا صبح برای ثبت نام در ستاد انتخابات حاضر می‌شود.
 
- ثبت نام جوان‌ترین داوطلب زن مجلس خبرگان رهبری متولد سال ۱۳۶۷ به نام رخسانه صراحی با مدرک دکترای زبان عرب از دیگر حواشی چهارمین روز ثبت نام انتخابات خبرگان رهبری بود.  
 
- محمد غرضی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ این بار با حضور در وزارت کشور اعلاک کرد که قصد نام نویسی در دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را دارد و از حوزه انتخابیه تهران کاندیدا خواهد شد.
منبع: ایلنا
نظرات بینندگان