کد خبر: ۲۴۳۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۰۹ - ۳۰ آذر ۱۳۹۴

سوخوی مسافری روسیه به تهران رسید

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نمایشگاه تجاری و صنعتی روسیه و ایران با عنوان «گفتمان تجاری و صنعتی روسیه و ایران» امروز(دوشنبه) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار می کند؛ در این نمایشگاه، هواپیماهای مسافری سوخوی سوپرجت 100 و مدل تجاری آن نمایش داده می شود.
 
 در نمایشگاه تجاری و صنعتی روسیه، هیاتی متشکل از 100 تن از فعالان اقتصادی این کشور به ریاست «دنیس مانتوروف» وزیر صنعت و تجارت فدراسیون روسیه حضور خواهند داشت.
 
هدف از برگزاری این نمایشگاه که تا دوم دیماه ادامه دارد، سرعت بخشیدن به همکاری های تجاری بین شرکت های صنعتی دو کشور اعلام شده است.
 
وزیر صنعت و تجارت روسیه پیش از این درباره این نمایشگاه گفته بود، نقش استراتژیک ایران برای همکاری های چندجانبه و توسعه پایدار در حوزه های سیاسی، اقتصادی و بسترهای جغرافیایی در منطقه خاورمیانه، قفقاز، آسیای مرکزی و منطقه دریای خزر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
 
وی اضافه کرد: نمایشگاه صنعتی گفتمان تجاری و صنعتی روسیه و ایران، موقعیتی بسیار مناسب برای توسعه و تقویت همکاری های اقتصادی بین محافل تجاری ایران و روسیه است؛ روسیه مشتاق به بحث و تبادل نظر در مورد پتانسیل های همکاری مسکو و تهران در مورد صنایع هواپیمایی، کشتی سازی، انرژی، کشاورزی و وسایل نقلیه، متالوژی، دارویی و سایر صنایع است.
 
هیات روسی، مشتمل بر 100 تن از مقام ها از شرکت های بزرگ و متوسط روسی از جمله شرکت هواپیمایی یونایتد (United Aircraft)، شرکت ساخت موتورهای جت یونایتد و شرکت هلیکوپترهای روسیه است.
 
در این نمایشگاه، آخرین فناوری های روسیه شامل شرکت های مختلف تولید و توسعه فناوری در زمینه های صنایع ماشینی (تولیدکننده ماشین و موتور)، اتومبیل سازی، حمل و نقل، صنایع هوایی، کشاورزی و دیگر محصولات در سالنی با مساحت چهار هزار مترمربع معرفی می شود.
 
همچنین آخرین فناوری های کامپوزیت، واگن های راه آهن، رادارهای غیرنظامی، ماشین های برداشت محصول (کمباین)، لودرهای صنعتی، تجهیزات الکتریکی و روشنایی و اتومبیل سازی در بیش از 40 غرفه به نمایش در می آیند.
 
 طرح های تجاری شامل تجارت های مالی، صنایع هوایی، مهندسی حمل و نقل، ماشین های کشاورزی، مهندسی صنایع سنگین و همچنین تجهیزات دارویی و پزشکی نیز در این نمایشگاه ارائه می شود.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان