کد خبر: ۲۴۳۹۴۵
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۶ - ۳۰ آذر ۱۳۹۴

در دیدار امروز روحانی با سفرای خارجی چه گذشت؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رییس جمهوری با اشاره به توافق هسته ای با 1+5 و رفع تحریم ها در آینده نزدیک، گفت: باید از شرایط به وجود آمده برای بهره برداری از فرصت ها و ظرفیت ها در جهت توسعه و گسترش مناسبات همه جانبه استفاده کنیم.

تهران و سئول باید با بهره گیری از فضای پساتوافق، روند همکاریها را شتاب دهند

رییس‌ جمهوری با اشاره به توانمندی های فراوان ایران و کره جنوبی تاکید کرد که هیچ مانعی بر سر راه توسعه و تعمیق روابط تهران – سئول وجود ندارد و دو کشور باید با بهره گیری از فضای پساتوافق، روند گسترش همکاریها را شتاب دهند


 به نقل از اعتدال، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کره جنوبی در تهران افزود: شرکتهای دولتی و خصوصی کره جنوبی می توانند در بخش های مختلف از جمله نفت ، گاز ، پتروشیمی ، معادن و  خودروسازی در ایران سرمایه گذاری کنند.

رییس جمهوری به سوابق خوب همکاری‌های اقتصادی در کشور اشاره و ابراز امیدواری کرد در دوره فعالیت سفیر جدید کره جنوبی در تهران، روابط و همکاریهای دو کشور در بخش های مختلف ، شتاب بیشتری گیرد.

«کیم سونگ هو» نیز با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی روابط نزدیک و سودمند خود را طی 5 دهه گذشته حفظ کرده اند، اظهار داشت: فاصله جغرافیایی مانعی برای گسترش  و توسعه روابط دو کشور نبوده است.

سفیر جدید کره جنوبی با اشاره به موفقیت های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دولت یازدهم و توافق هسته ای میان ایران و 1+5 ابراز امیدواری کرد پس از این موفقیت، همکاری ها میان ایران و کره جنوبی گسترش و توسعه یابد.

وی ادامه داد:احیای جلسات مختلف و تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی در سطح وزرا، تشویق فعالیت های شرکت های بخش خصوصی و افزایش تجارت متقابل به پیشبرد روابط کمک خواهد کرد.

سفیر جدید کره جنوبی در تهران  تصریح کرد: دولت کره جنوبی بدون از دست دادن زمان زمینه را برای حضور فعال شرکت های خصوصی دو کشور فراهم خواهد کرد.


رییس جمهوری هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کامبوج:ایران سطح همکاری‌های خود را با کشورهای شرق آسیا گسترش خواهد داد

رییس‌ جمهوری با اشاره به ضرورت توسعه روابط و همکاری‌های میان ایران و کامبوج، گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری با ثبات در منطقه و یکی از اعضای مهم سازمان همکاری اقتصادی (اکو)، علاقمند است سطح همکاری های خود را با کشورهای شرق آسیا بویژه کشورهای عضو آ.سه.آن گسترش دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار «پیچخون پانها» سفیر جدید آکرودیته کامبوج با بیان اینکه مردم کامبوج به عنوان ملتی که سال‌ها برای رسیدن به استقلال و اهداف خود تلاش کرده‌اند، نزد ملت ایران شناخته شده‌اند؛ بر لزوم تلاش در جهت توسعه مناسبات همه جانبه تهران – پنوم پن تأکید کرد و گفت: امروز خوشحالیم که کشور کامبوج در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفته است.

دکتر روحانی همچنین با اشاره به ضرورت ایجاد تسهیلات لازم برای توسعه صنعت گردشگری میان دو کشور، گفت: امیدواریم در دوران مأموریت شما پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در کامبوج به خوبی در اختیار بخش خصوصی و فعالان اقتصادی ایران قرار گرفته و معرفی شود.

«پیچخون پانها» سفیر جدید آکرودیته کامبوج نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس‌ جمهوری کشورمان و تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از کامبوج در سازمان‌های بین‌المللی، به پتانسیل‌های گسترده این کشور در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی و گردشگری اشاره کرد و گفت: کامبوج خواستار حضور سرمایه‌گذاران ایرانی برای فعالیت در بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی این کشور است.


روحانی در دیدار سفیر جدید اسلوونی: شرایط برای توسعه همکاری‌های تهران – لوبلیانا مهیا است

رییس‌ جمهوری با اشاره به توافق هسته‌ای با 1+5 و رفع تحریم‌ها در آینده نزدیک، گفت: باید از شرایط به وجود آمده برای بهره‌برداری از فرصت‌ها و ظرفیت‌های ایران و اسلوونی در جهت توسعه و گسترش مناسبات همه جانبه میان دو کشور، استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار ایگور جوکیچ سفیر جدید آکرودیته اسلوونی در تهران، ضمن ابراز امیدواری از اینکه دوران مأموریت وی منجر به شکوفایی و ارتقاء روابط تهران -  لیوبلیانا  شود، گفت: با استفاده از فرصت پسابرجام، باید  برای توسعه همکاری‌ها و مناسبات تلاش کنیم.

رییس‌ جمهوری با اشاره به شرایط کنونی منطقه و جهان، بر ضرورت همکاری‌های سیاسی و دیپلماتیک ایران و اسلوونی در زمینه مبارزه جمعی با تروریسم نیز تأکید کرد و افزود: امروز تروریسم به عنوان معضلی جهانی، همه کشورها از جمله کشورهای اروپایی را تهدید می‌کند.

"ایگور جوکیچ" سفیر جدید آکرودیته اسلوونی نیز در این دیدار ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس‌ جمهوری کشورمان با بیان اینکه زمینه‌های خوبی برای توسعه مناسبات در بخش‌های مختلف میان دو کشور فراهم است، گفت: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در دو کشور می‌تواند در جهت توسعه تقویت و بهبود روابط ایران و اسلوونی بکار گرفته شود.

وی همچنین از سفر وزرای اقتصاد و خارجه این کشور و نیز بازگشایی سفارت این کشور در تهران خبر داد و گفت که لوبلیانا در حال برنامه‌ریزی برای سفر رییس‌ جمهور اسلوونی به ایران در آینده نزدیک می‌باشد.


روحانی در دیدار سفیر بوسنی هرزگوین در تهران: ایران از گسترش و تعمیق روابط همه جانبه میان تهران- سارایوو استقبال می‌کند

رییس‌ جمهوری تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از گسترش و تعمیق روابط میان تهران- سارایوو در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی استقبال می کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید بوسنی و هرزگوین با اشاره به اینکه دو کشور در زمینه‌های فرهنگی بسیار به هم نزدیک هستند، افزود: امیدواریم در دوره پساتحریم، شاهد گسترش بیش از پیش روابط دو کشور باشیم.

رییس‌ جمهوری با اشاره به دوران سخت جنگ در بوسنی و هرزگوین گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در دوران سختی و البته دوره بازسازی در کنار مردم بوسنی و هرزگوین بوده و در حال حاضر نیز از توسعه روابط صمیمانه و دوستانه با سارایوو استقبال می‌کنیم.

رییس‌ جمهوری همچنین با اشاره به اشتراکات فرهنگی و دینی دو ملت، بر ضرورت گسترش روابط دو کشور در زمینه‌های فرهنگی و گردشگری تأکید کرد.

«کمال مفتیچ» نیز در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در سخت‌ترین شرایط در کنار مردم  بوسنی و هرزگوین بوده است،  گفت: روابط دوستانه دو کشور در سال‌های گذشته پایه و اساس محکمی برای تقویت روابط مشترک اقتصادی و فرهنگی خواهد بود.

وی با اشاره به سفر وزیر خارجه این کشور در ماه‌های آینده به جمهوری اسلامی ایران گفت: امیدواریم با افزایش روند رفت و آمدهای هیأت‌های تجاری دو کشور، شاهد گسترش روابط نه تنها در زمینه‌های اقتصادی بلکه در بخش‌های فرهنگی و گردشگری نیز باشیم.


روحانی در دیدار سفیر جدید مالت در تهران: اساس روابط ایران با کشورهای دیگر، احترام متقابل و منافع مشترک است / فرصت‌های اقتصادی مالت به سرمایه‌گذاران ایرانی معرفی شود

رییس‌ جمهوری با اشاره به علاقمندی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات با دیگر کشورها، گفت: اساس روابط ایران با کشورهای دیگر، احترام متقابل و منافع مشترک است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار "جوزف مانگفیون" سفیر جدید آکرودیته مالت در تهران، با بیان اینکه کشور مالت جایگاه جغرافیایی مناسب و جاذبه‌های فراوان توریستی دارد، گفت: ایران و مالت می‌توانند در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی روابط گسترده‌تری داشته باشند.

رییس‌ جمهوری با اشاره به ضرورت تلاش برای توسعه روابط گردشگری و ایجاد تسهیلات لازم برای استفاده مردم از جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی دو کشور، گفت: معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌های کشور مالت به سرمایه‌گذاران ایرانی می‌تواند، تحرکی را در روابط دو کشور ایجاد کند.

دکتر روحانی افزود: هیچ مانعی از سوی جمهوری اسلامی ایران در مسیر گسترش مناسبات و همکاری با مالت وجود ندارد.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه امروز بیشتر نقاط جهان از جمله جنوب و شرق مدیترانه گرفتار معضل تروریسم هستند، گفت: در شرایط فعلی منطقه، باید در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری‌های نزدیک‌تر و گسترده تری با هم داشته باشیم، چرا که این مشکل تنها در سایه اراده جدی همه کشورها و همکاری‌های مشترک برطرف خواهد شد.

جوزف مانگفیون سفیر جدید آکرودیته مالت نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به رییس‌ جمهوری کشورمان و تبریک موفقیت ایران در مذاکرات هسته‌ای، گفت: مردم ایران نشان دادند که منطق و اراده لازم برای گفتگو و دستیابی به موفقیت را دارند.

سفیر جدید مالت با اشاره به اینکه عزم و اراده دولت مالت بر توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران است، خواستار ارتقاء سطح همکاری‌ها و روابط همه جانبه میان دو کشور شد.

نظرات بینندگان