کد خبر: ۲۴۵۶۵۶
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۰۹ - ۱۲ دی ۱۳۹۴

کتاب‌های جدید روی میز کلاس دهمی‌ها

دانش آموزان پایه دهم سال آینده تحصیلی (96-95 ) را با کتاب های درسی جدیدالتالیف آغاز خواهند کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان پایه دهم سال آینده تحصیلی (96-95 ) را با کتاب های درسی جدیدالتالیف آغاز خواهند کرد.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان  افزود: این تغییرات شامل کتاب هایی از جمله ریاضیات، مطالعات اجتماعی، ادبیات و دستور زبان فارسی، زبان انگلیسی و دروس آزمایشگاهی خواهد بود.

وی در باره علت تغییر محتوای کتاب های این پایه تحصیلی اظهار کرد تغییر محتوای کتاب های این پایه تحصیلی بخاطر اجرای نظام تعلیم و تربیت 6،3،3 انجام می گیرد.

محمدیان در ادامه گفت: تغییر مواد درسی و جایگزین کردن مطلب جدید بخشی از تحولات در عرصه تعلیم و تربیت است.

وی درباره نظر برخی خانواده ها از پیچیده بودن مطالب درسی اظهار کرد انتقال مفاهیم و مطالب کتاب های درسی به دانش آموز بخش مهمی از وظایف معلم در مدرسه است و این موضوع که خانواده ها از پیچیده بودن مطالب و ناتوانی در انتقال آنها گلایه دارند ، به حضور مستمر و مفید دانش آموز در کلاس درس باز می گردد.

محمدیان پیشنهاد کرد: والدین با معلمان فرزند خود هماهنگ باشند چراکه آنان متخصص در تدریس کتاب های درسی نیستند بلکه آن شخصی که کتاب درسی را تدریس می کند، معلم متخصص است.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی افزود: روش آموزش در پایه دهم دوره دوم متوسطه تغییر پیدا کرده و از این نظر والدین باید در جلسات انجمن اولیا و مربیان شرکت کنند تا در جریان این تغییر و تحولات قرار گرفته و با هماهنگی اولیای دانش آموزان و مدرسه اختلافات پیش آمده برطرف شود.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان