کد خبر: ۲۴۵۷۸۱
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۹ - ۱۲ دی ۱۳۹۴

فرمانده نیروی زمینی ارتش: آمریکا در مقابل ایران شکست خورد

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: آمریکایی‌ها در جنگ سخت و نیمه‌سخت در مقابل ایران شکست خوردند و امروز در حال راه‌اندازی جنگ نرم هستند که به مراتب سخت‌تر از هر جنگی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: آمریکایی‌ها در جنگ سخت و نیمه‌سخت در مقابل ایران شکست خوردند و امروز در حال راه‌اندازی جنگ نرم هستند که به مراتب سخت‌تر از هر جنگی است.

به گزارش «انتخاب»، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نزاجا در  یادواره شهید علی هاشمی و 400 شهید کوی ابوذر اهواز که شامگاه جمعه در مسجد شهدای این منطقه برگزار شد، با اشاره به درس‌های عاشورا اظهار داشت: امام حسین(ع) در شب عاشورا در آن اتفاقاتی که صورت گرفت، خواستند برای نسل آینده الگویی را به جا بگذارند که یک لشکر متشکل از 72 نفر چگونه برابر ارتش 100 هزار نفری یزید ایستادگی می‌کند و با خون خود بر آن ارتش مستحکم پیروز می‌شود.

وی در ادامه به معرفی شخصیت «عابس بن شبیب شاکری» پرداخت و افزود: این شهید بزرگوار در شب عاشورا به یاران امام حسین(ع) پیوست و در هنگام حمله کردن به دشمن یزیدی، برهنه به آنها هجوم برد و هدفش از این اقدام نشان دادن میزان ولایت‌پذیری خود از امام زمان خویش بود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: جوانی که می‌خواهد در رکاب امام زمان خود باشد باید تمام وجود خود را نیز در این راه قرار دهد؛ علی هاشمی و شهدای هشت سال دفاع مقدس، نمونه‌ای از این ابراز علاقه به ساحت مقدس ولایت بوده‌اند.

امیر پوردستان با تأکید بر اینکه امروز خوزستان در مرزهای کشور نیز دین خود را به کشور و اسلام ادا می‌کند، افزود: شهدا عهدی با خدا بسته بودند که با شهادت خود به این عهد وفا کردند. رشادت‌ها و فداکاری‌های جوانان خوزستانی سبب شد که دشمن بعثی توان پیشروی فراتر از سوسنگرد را نداشته باشد.

وی ادامه داد: هنگامی که دستور عقب‌نشینی به نیروهای خودی داده شد، شهید هاشمی از قرارگاه زید بازنگشت و همچنان بر عهد خود باقی مانده بود؛ چرا که الگوی شهدای ما امام حسین(ع) و یاران ایشان بوده‌اند.

فرمانده نزاجا با اشاره به اینکه اگر نیروهای اطلاعاتی وجود نداشته باشند حرکت به سمت جلو امکان‌پذیر نخواهد بود، گفت: در دوران دفاع مقدس نیروهای اطلاعاتی ایران حتی از پشت سنگرهای دشمن نیز با خبر بوده‌اند و عملیات‌های موفقیت‌آمیز دوران دفاع مقدس با کوشش نیروهای اطلاعات به وقوع می‌پیوست.

امیر پوردستان در بخش دیگر سخنان خود به تهدیدات جدید دشمن که در زمینه فرهنگی هستند، اشاره و تصریح کرد: سربازان و جان‌برکفان ایران اسلامی خود را برای مقابله با دشمن آماده کرده‌اند و در همین راستا مردم ولایت‌مدار ایران نیز باید خود برای مقابله با هجمه‌های دشمن آماده کنند.

وی قصد آمریکایی‌ها را نابودکردن قدرت بزرگ منطقه که ایران اسلامی است، خواند و افزود: هدف آمریکایی‌ها از حمله به افغانستان و عراق، حمله نظامی به جمهوری اسلامی بود؛ اما پس از 13 سال نتوانستند به خواسته‌های شوم خود برسند و این موضوع بخاطر ولایت‌مداری مردم این مرز و بوم بوده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: راهبرد جدید امریکا در منطقه «مذهب علیه مذهب» بوده و با همین هدف نیروهای تکفیری را در منطقه پرورش داده است؛ همه گروهک‌های تکفیری با پول برخی کشورهای خودفروخته منطقه و حمایت آمریکا در حال فعالیت هستند.

امیر پوردستان تصریح کرد: آمریکایی‌ها در جنگ سخت و نیمه‌سخت در مقابل ایران شکست خوردند و امروز در حال راه‌اندازی جنگ نرم هستند که به مراتب سخت‌تر از هر جنگی است.

وی گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به‌صورت غافلگیرانه ضربه نخواهند خورد و اگر کسی قصد تعرض به خاک ایران اسلامی را داشته باشد قطعاً ضربه نیروهای مسلح ما به او بسیار سخت‌تر خواهد بود.

منبع: میزان

نظرات بینندگان