کد خبر: ۲۴۵۹۰۴
تاریخ انتشار: ۳۲ : ۱۳ - ۱۳ دی ۱۳۹۴

وضعیت سفارتخانه‌های ایران و عربستان در تهران و ریاض

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سفارت‌خانه‌ جمهوری اسلامی ایران در عربستان در اولین روز هفته کاری در این کشور فعالیت خود را آغاز کرده و کارمندان و سفیر ایران در ریاض مشغول فعالیت‌های روزمره این سفارت هستند.

از شب گذشته برخی از رسانه‌های عربی در راستای فضاسازی و انتشار اخبار نادرست اعلام کردند که عربستان دستور تعطیلی سفارت ایران را صادر کرده و به سفیر ایران 24 ساعت وقت داده که محل خدمتش را ترک کند.

این خبر تاکنون مورد تایید مقامات ایرانی و عربستانی قرار نگرفته و طبق پیگیری‌های خبرنگار ایسنا سفارت ایران در ریاض مشغول به فعالیت است.

بر اساس این گزارش سفارت عربستان در تهران از روز گذشته و قبل از شروع تجمع مقابل آن فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورده و فعالیتی در سفارت وجود ندارد. شب گذشته در راستای تجمع مردم در اعتراض به اقدام عربستان به اعدام شیخ نمر عده‌ای خودسر در اقدامی غیر دیپلماتیک و غیرمسئولانه اقدام به ورود به سفارت عربستان در تهران کردند و خسارت‌هایی را به سفارت این کشور وارد کردند.

همچنین عده‌ای نیز اقدام به پرتاب کوکتل مولوتف (نارنجک دست‌ساز) کرده و باعث ایجاد آتش‌سوزی در این محل دیپلماتیک شدند که با حضور به موقع نیروی آتش نشانی این آتش خاموش شد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان