کد خبر: ۲۴۵۹۹۵
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۸ - ۱۳ دی ۱۳۹۴

تکذیب وجود برنج آلوده در كشور

مديرعامل شركت بازرگاني دولتي: برنج آلوده در كشور وجود خارجي ندارد و شايعات توزيع آن كذب محض است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مديرعامل شركت بازرگاني دولتي: برنج آلوده در كشور وجود خارجي ندارد و شايعات توزيع آن كذب محض است.

به گزارش«انتخاب» ، مديرعامل شركت بازرگاني دولتي ايران با اشاره به شايعاتي که اين روزها درباره توزيع برنج آلوده و تاريخ مصرف گذشته در برخي رسانه ها انتشار يافته است ، افزود : اين شايعات بي اساس و كذب محض است و انتشار آن نيز يك بداخلاق سياسي و رسانه‌اي است.
 
علي قنبري با تاكيد بر اينكه هرگونه كالاي اساسي و از جمله برنج، تحت نظارت دقيق وزارت بهداشت قرار دارد، گفت: كالاهاي خريداري شده از خارج، قبل از ورود به داخل كشور حتما تاييديه سلامت و بهداشت را از سازمان غذا و دارو دريافت مي کند و در صورت تاييد ، امكان ورود و توزيع در داخل كشور را پيدا خواهد كرد.

مديرعامل شركت بازرگاني دولتي ايران تاكيد كرد: اين شركت حفظ سلامت و بهداشت جامعه را از ضروريات و اولويت هاي اقدامات خود مي داند و تا زماني که كالايي از نظر بهداشتي و سلامت مورد تاييد وزارت بهداشت نباشد، در كشور توزيع نخواهد كرد.

قنبري با اشاره به در پيش بودن دو انتخابات مهم در كشور، پرداختن و انتشار وسيع رسانه اي اين شايعات را در جهت بهره برداري سياسي و تخريب اقدامات سازنده دولت تدبير و اميد اعلام كرد.
معاون وزير جهادكشاورزي تصريح كرد: تاكنون هيچگونه برنج آلوده و تاريخ مصرف گذشته اي در كشور وجود خارجي نداشته و توزيع نشده است و نخواهد شد، بنابراين خبر توقف توزيع برنج آلوده نيز عاري از واقعيت است زيرا وقتي که برنج آلوده اي وجود نداشته و توزيع نشده است، خبر توزيع  توقف توزيع آن بي معنا و سياسي است.

مديرعامل شركت بازرگاني دولتي ايران در پايان با دعوت از رسانه هاي خبري به رعايت اخلاق و اصول حرفه اي و انجام كار اطلاع رساني و آگاهي بخشي بر مبناي شفافيت و دقت، توصيه كرد اصحاب رسانه از پرداختن به شايعاتي که امنيت رواني و غذايي جامعه را مخدوش مي كند، پرهيز كنند.
نظرات بینندگان