کد خبر: ۲۴۶۰۸۶
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۱۰ - ۱۴ دی ۱۳۹۴

گاف توییتر/ اشتباه یک کاربر با سرکرده گروه داعش

یکی از فعالان عرب زبان شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که به خاطر شباهت نامش با ابوبکر البغدادی سرکرده گروه داعش، مشکلاتی را برای وی ایجاد کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : شباهت نام خانوادگی یکی از فعالان اجتماعی عرب زبان مقیم نروژ با سرکرده داعش مشکلاتی را برای این فرد ایجاد کرد.

به گزارش «انتخاب»، یکی از فعالان عرب زبان شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که به خاطر شباهت نامش با ابوبکر البغدادی سرکرده گروه داعش، مشکلاتی را برای وی ایجاد کرده است.


به نوشته وبگاه شبکه خبری «بی‌بی‌سی» این شخص که «ایاد البغدادی» نام دارد و اهل امارات متحده عربی بوده و از هواداران بهار عربی است که البته از این کشور نیز اخراج شده و اینک در نروژ زندگی‌ می‌کند، شباهت نامش با ابوبکر البغدادی حتی روزنامه‌های «ریپابلیکا» چاپ اندونزی و «نیویورک پست» آمریکا را نیز به اشتباه انداخت.

بر اساس این گزارش، ایاد البغدادی در شبکه اجتماعی توئیتر بیش از 70 هزار دنبال کننده دارد و این حساب به مدت نیم ساعت به خاطر شباهت نام خانوادگی با ابوبکر البغدادی مسدود شد.

ایاد البغدادی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی از دریافت پیامی از سوی توئیتر مبنی بر نقض قانون و استفاده از این شبکه اجتماعی در مسیر نژاد پرستانه اشاره کرد و افزود: در هر کشور عربی نام خانوداگی البغدادی غیر ممکن است که وجود نداشته باشد.
منبع: فارس
نظرات بینندگان