کد خبر: ۲۴۶۰۹۵
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۰ - ۱۴ دی ۱۳۹۴

انتقاد نایب رییس مجلس از هجوم به سفارت عربستان

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد با اشاره به اقدام عربستان در به شهادت رساندن شیخ نمر گفت: اتفاق افتاده حادثه‌ای هولناک و لبریز از جنایت است و زمینه‌ساز خشم و نفرت در جهان اسلام نسبت به کسانی شد که در این جنایت نقش داشتند و خون پاک این روحانی انقلابی را بر روی زمین ریختند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به حوادث شنبه شب در مقابل سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد و خسارت‌هایی که به این دو مکان دیپلماتیک از سوی برخی از افراد وارد شد گفت: باید به صورت جدی با این خاطیان برخورد شود.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد با اشاره به اقدام عربستان در به شهادت رساندن شیخ نمر گفت: اتفاق افتاده حادثه‌ای هولناک و لبریز از جنایت است و زمینه‌ساز خشم و نفرت در جهان اسلام نسبت به کسانی شد که در این جنایت نقش داشتند و خون پاک این روحانی انقلابی را بر روی زمین ریختند.

 این نماینده مجلس با بیان اینکه این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است و خشم امت اسلامی و ملت‌های مسلمان را به همراه داشته است ادامه داد: با توجه به اهمیت این امر باید این اقدام در کمیسیون امنیت ملی و احیانا در هیات رییسه مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

 وی در پاسخ به این سوال که علاءالدین بروجردی اعلام کرده که باید سطح روابط ایران و عربستان کاهش پیدا کند اظهار کرد: باید وزارت خارجه ابعاد این موضوع را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد و در ارتباط با سطح روابط سیاسی با عربستان و همچنین در عرصه های دیگر در ارتباط با این کشور تصمیم معقول بگیرد.

وی با بیان اینکه این موضوع باید مورد بررسی و تحلیل دقیق در مجلس و وزارت خارجه قرار گیرد گفت: یکی از گزینه‌ها می تواند پیشنهادی باشد که آقای بروجردی مطرح کردند.

 
ابوترابی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در گفت‌وگو با رادیو گفت‌وگو در ارتباط با حوادث شنبه شب در برابر سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد تاکید کرد: اقتدار دولت اقتضا می‌کند که در حراست از قانون و تامین امنیت نمایندگی‌هایی که در کشور حضور دارند به صورت جدی حضور پیدا کند. وزارت کشور باید این گونه مسایل را رصد کند و با پیش‌بینی‌های دقیق و درست و انجام اقدامات مناسب از بروز این گونه مسایل به صورت جدی جلوگیری شود.

 
وی با اشاره به موضوع برخورد با متخلفین گفت: باید در انجام وظایف قانونی و حراست از قانون از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود و اتفاقات رخ داده در شنبه شب نیز باید کاملا رصد شود، مورد تحلیل قرار بگیرد و به صورت جدی با خاطیان برخورد شود.

 
وی با اشاره به اهمیت انجام پیش‌بینی‌های لازم برای جلوگیری از بروز این گونه حوادث ادامه داد: در پی شهادت شیخ نمر این موضوع با واکنش‌های متعددی در عرصه جهانی و جهان اسلام روبرو شد. در کشور ما نیز این موضوع با واکنش مسئولان و مردم همراه شد ولی انجام یک سری اقدامات خارج از قانون باعث می شود که ما در موضع انفعالی در راستای محکوم کردن و پیگیری جنایت‌های صورت گرفته از سوی عربستان قرار بگیریم.

 
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان