کد خبر: ۲۴۶۱۶۴
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۱۷ - ۱۴ دی ۱۳۹۴

الازهر هم نسبت به حمله به سفارت عربستان در تهران و مشهد واکنش نشان داد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
هیئت علمای الازهر مصر در بیانیه ای به حمله معترضان به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد واکنش نشان داد. 

تسنیم نوشت: به نقل از رأی الیوم، هیئت علمای الازهر مصر در بیانیه ای مطبوعاتی حمله معترضان به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در شهر مشهد را به شدت محکوم کرد.
هیئت علمای الازهر اظهارات تحریک آمیز علیه عربستان و آنچه آن را آزار رساندن به همسایه خوانده محکوم کرد.

این هیئت همچنین از عربستان در مبارزه با تروریسم و تندروی و خاموش کردن فتنه های طایفه ای و تحکیم پایه های امنیت و ثبات و صلح در منطقه قدردانی کرد.

رژیم سعودی روز شنبه دوازدهم دی ماه برابر با دوم ژانویه 2016 در بیانیه‌ای، از اعدام چهار نفر از شخصیت‌های شیعی‌ عربستان و در رأس آنها آیت الله نمر باقر النمر به‌اتهام واهی اقدامات تروریستی خبر داد.

آل سعود با ادعای حمایت از امنیت ملی این کشور ، سه مبارز شیعی دیگر به‌نام‌های علی سعید الربح، محمد علی عبدالکریم الصویلم و محمد فیصل محمد الشیوخ را به شهادت رسانده است.

مسلمانان کشورهای مختلف، گروه‌های مختلف سیاسی، حزبی و شخصیت‌های مختلف جهان اسلام، جنایت آل سعود در به شهادت رساندن شیخ نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعی را به‌جرم مطالبه حقوق مشروع و غصب‌شده مردم منطقه شرق عربستان محکوم کردند و اعتراضات به این اقدام شنیع رژیم سعودی همچنان ادامه دارد.

پس از اعدام آیت الله شیخ نمر النمر که موج محکومیت جهانی را به همراه داشت برخی از معترضان در تهران و مشهد در اعتراض به این حکم به سفارت و کنسولگری این کشور در تهران و مشهد حمله کردند.

نظرات بینندگان