کد خبر: ۲۴۶۴۵۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۲ - ۱۶ دی ۱۳۹۴
هشدار دادستان تهران به ورزشکاران و هنرمندان:

عکس ها خلاف موازین منتشر کنید، به مسئله ورود می کنیم

دادستان تهران به ورزشكاران و هنرمندان مبني بر رعايت حريم خصوصي در فضاي مجازي هشدار داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دادستان تهران به ورزشكاران و هنرمندان مبني بر رعايت حريم خصوصي در فضاي مجازي هشدار داد.

به گزارش «انتخاب»؛ «عباس جعفري دولت آبادي» با اشاره به انتشار عکس‌های یک ورزشکار در فضاي مجازي،‌افزود:‌ اين رفتار برخلاف منش پهلوانی و روح جوانمردی است و هنرمندان باید از انتشار عکس‌های نامناسب در فضای مجازی پرهیز و ورزشکاران و هنرمندان اصیل، ورزشکارنماها و هنرمندنماها را طرد کنند.
 
جعفری دولت آبادی افزود: انتشار عکس‌های خلاف موازین اسلامی از برخی ورزشکاران و هنرمندان در فضای مجازی باعث شد دادستانی تهران از جنبه عمومی جرم ورود کرده و با متخلفین برخورد کند.
 
دادستان عمومی و انقلاب تهران خطاب به جامعه ورزشکاران و هنرمندان تاکید کرد: ورزشکاران و هنرمندان اصیل، باید افراد هنرمندنما و ورزشکارنما را از جامعه ورزشی و هنری طرد كنند تا به واسطه اقدامات برخی افراد متخلف، پیامدهای آن متوجه جامعه هنری و ورزشی کشور نشود.
 
جعفري دولت آبادي ضمن هشدار به ورزشکاران و هنرمندان اعلام کرد: در هفته‌های اخیر عکس‌ها و تصاویر نامناسب و خلاف شئون اسلامی در فضای مجازی منتشر شد که منجر به تشکیل چند پرونده قضایی گردید ومدعی العموم در چنین مواردی به وظایف ذاتی خود عمل می‌کند.
 
وي تصريح كرد: طی سه هفته گذشته عده‌ای با ورود به حریم خصوصی دیگران، تصاویر خصوصی افراد را در فضای مجازی منتشر کردند که با اقدام به موقع دادستانی مواجه شد. دولت آبادی افزود: در یک مورد، پس از تشکیل پرونده، متهم شناسایی و دستگیر شد پرونده منتهی به صدور کیفرخواست گردید. سایر موارد نیز تحت رسیدگی است.
 
دادستان تهران به نقش مؤثر خانواده‌ها در نظارت بر فرزندان در مقابله با آسیب‌ها و تهدیدهای موجود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و تاکید نمود: خانواده‌ها باید در این حوزه نظارت جدی و بیشتری داشته باشند. پیشنهاد تشکیل معاونت کشیک در دادستانی تهران به گزارش روابط عمومی دادستانی تهران، عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به گستردگی حوزه قضایی تهران، پیشنهاد کرد برای نظارت بر اقدامات قضات کشیک دادسراها، یکی از معاونین دادسرا عهده دار این مسئولیت باشد.
 
وي با اشاره به  انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری افزود:  کشور در شرایط فعلی به آرامش و امنیت نیاز دارد. برگزاری انتخابات دارای چهار رکن اساسی شامل مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت بوده که همواره مورد تاکید مسئولین نظام است.
 
جعفري دولت آبادي ضمن تاکید بر نقش مهم رسانه‌ها در امنیت و آرامش ایام پیش روی انتخابات دادستان عمومی و انقلاب تهران نقش رسانه‌ها در تأمین امنیت و آرامش روانی را سازنده و مهم دانست و خاطرنشان کرد: هرچه به زمان برگزاری ایام انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، اهمیت امنیت و آرامش پررنگ‌تر می‌شود و رسانه‌ها در این راستا باید نقش سازنده‌ای ایفا نمایند.
 
وی با اشاره به تخلف یکی از نشریات توقیف شده افزود: اخیراً یکی از نشریه‌ها که از سوی دادستانی تهران توقیف شد، مغایر با موازین قانونی، مطلب مغرضانه و برخلاف واقع یک سایت معاند را چاپ و تیتر آن را در صفحه اول خود منتشر کرده بود. برخی تصور می‌کنند دادستانی تهران به لحاظ کثرت وظایف کاری به مطالب منتشره رسانه‌ها توجه ندارد که تصوری اشتباه است.
 
دادستانی تهران مطابق قانون با رسانه‌ها و سایت‌هایی که برخلاف قانون اقدام کنند، برخورد خواهد کرد.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۵
ناشناس
|
Sweden
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
1
12
احسنت، به مسائل با اهمیت ورود گنید؛ به مسائلی مثل توهین به معاون رییس جمهور و خمله یه سخنرانی ها و سفارت و .... کاملا بی اهمیت و پی پا افتاده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
0
3
منظورایشان کدام نشریه است که توقیف شده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
2
3
ورود به حیطه خصوصی افراد مخالف موازین اسلام است ، هکر ها را بگیرید
زیبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
0
11
کاش بابت همه ی قانون شکنی ها انقدر سریع موضع گیری شود
نظرات بینندگان