کد خبر: ۲۴۶۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۹ : ۱۴ - ۱۶ دی ۱۳۹۴

سفر الجبیر به چند کشور آسیایی با محور رایزنی درباره ایران

الجبیر در این سفر، موضع عربستان را که بر ضرورت همکاری برای مبارزه با تروریسم دعوت می‌کند، اعلام و تأکید خواهد کرد که تنش در روابط با ایران هرگز بر تلاش‌ها برای برقراری صلح در سوریه و یمن تاثیر نخواهد گذاشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 وزیر خارجه عربستان سعودی، فردا -پنجشنبه- سفر آسیایی خود را با محور تشریح آنچه «نقش منفی ایران در منطقه» خوانده شده است، آغاز می‌کند.

به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری آلمان، منابع آگاده در ریاض اعلام کردند «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی، روز پنجشنبه سفر به چند کشور آسیایی که شامل پاکستان، چین، کره‌جنوبی و ژاپن است را آغاز خواهد کرد تا در دیدار با همتایان خود در این کشورها، دلایل عربستان برای قطع روابط دیپلماتیک با ایران، جزئیات حمله تظاهرات کنندگان ایرانی به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری آن در مشهد و نیز «نقش مخرب ایران در منطقه» را تشریح کند.

این منابع افزودند، الجبیر در این سفر، موضع عربستان را که بر ضرورت همکاری برای مبارزه با تروریسم دعوت می‌کند، اعلام و تأکید خواهد کرد که تنش در روابط با ایران هرگز بر تلاش‌ها برای برقراری صلح در سوریه و یمن تاثیر نخواهد گذاشت.

در پی اعدام «شیخ نمر باقر النمر» رهبر شیعیان عربستان، اعتراض‌های وسیعی در کشورهای جهان آغاز شد که به دنبال این اعتراض‌ها در ایران، عربستان سعودی تصمیم به قطع روابط با تهران گرفت.
منبع: ایلنا
نظرات بینندگان