کد خبر: ۲۴۶۸۵۹
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۴ - ۱۹ دی ۱۳۹۴

سردار جزایری: چاره‌ای جز ارتقای آمادگی‌های دفاعی نداریم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت:در شرایط تشدید فشارهای امریکا، چاره‌ای جز ارتقای آمادگی‌های دفاعی نداریم.

به گزارش ایلنا، سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در واکنش به اقدامات مداخله جویانه امریکایی‌ها علیه برنامه‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: بخش عمده و اصلی قدرت نظامی و توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران، اتکا به «مردم» همیشه در صحنه می‌باشد و با توجه به آمادگی‌های سرشار «جوانان» ایرانی و سایر نیروهای مقاومت در بهترین شرایط آمادگی دفاعی هستیم.

وی افزود: ما همواره متناسب با تهدیدات، ظرفیت‌های دفاعی برای کشور ایجاد کرده‌ایم، لذا به هر نسبتی که «شیطان بزرگ» بر حجم فشار‌ها و تهدیدات خود بیفزاید، توان نظامی و دفاعی خود را افزایش می‌دهیم.

سردار جزایری در ادامه با بیان اینکه «حکومت امریکا در هیچ شرایطی قابل اعتماد نمی‌باشد و کمترین اعتماد به شیطان بزرگ خُسران دنیوی و اخروی بهمراه خواهد داشت» خاطر نشان کرد: صحنهٔ «برجام» این روز‌ها شفاف‌تر از گذشته پیش روی مردم و افکار عمومی جهانیان است و خلف وعده و عهد شکنی امریکا، بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می‌کند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران، هیچ راهی جز «ایستادگی»، «مقاومت» و اقدامات جهادی در راستای «مستحکم سازی زیر ساخت‌ها» و باور قلبی و عملی به توان‌ها و داشته‌های خود ندارد و چنانچه این مهم به درستی تحقق یابد پشت امریکایی‌ها و دشمنان انقلاب اسلامی را به خاک خواهیم مالید.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: هیأت حاکمهٔ امریکا بداند ملت ایران از تصمیم خود مبنی بر «زیست انقلابی» در چارچوب آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص) کمترین چرخشی نخواهد داشت و راهبرد فشار با هدف «تغییر» سال‌ها است که در ایران به گِل نشسته است.

سردار جزایری با اشاره به سخنان سخیف، ضد بشری، مستکبرانه و بی‌ادبانه مقامات امریکایی اعم از قوه مجریه یا مقننه در مورد ملت بزرگ ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی تصریح کرد: بیان این گونه سخنان چیزی جز نفرت بیشتر جامعهٔ جهانی و مردم ایران برای مسئولین امریکایی در پی نخواهد داشت.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تأکید کرد: در شرایط تشدید فشارهای امریکا علیه خود، چاره‌ای جز ارتقای آمادگی‌های دفاعی نداریم.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح، کاخ سفید را مرکز تناقض در موضوع حقوق بشر و کانون حضور مدعیان دروغین مبارزه با تروریسم دانست و افزود: حاکمان ایالات متحده که خود بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در داخل امریکا و سایر کشور‌ها بوده و دارای بزرگ‌ترین زرادخانه‌های سلاح‌های کشتار جمعی هستند و هم اکنون نیز حامی اصلی جنایتکار‌ترین تروریست‌های دنیا به شمار می‌آیند، حق ندارند در مورد تجهیزات دفاعی سایر کشور اظهار نظر کنند.

نظرات بینندگان