کد خبر: ۲۴۷۰۵۷
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۱۸ - ۲۰ دی ۱۳۹۴

صدر برنامه‌های عربستان خصومت با ایران است

وجود این تنش‌ها درواقع برای ریاض وقت اضافه می‌خرد تا خزانه نقدی خود را تجدید کند؛ اما روسیه و ایران نیز قصد در دست گرفتن بازار تولید نفت را دارند. در این میان سرمایه‌گذاران نیز تغییرات ارزش ریال عربستان را پیگیری می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عربستان به جای رسیدگی به بحران اقتصادی خود، بر ادامه خصومت با ایران تمرکز کرده است.

به گزارش «انتخاب» به نقل از  "فُربز"، اعدام روحانی مبارز شیعه - شیخ نمر باقر النمر- به همراه 46 نفر دیگر، باعث وخامت بیش از پیشِ روابط ایران و رژیم آل‌سعود شد.

نگارنده در ادعایی بی‌اساس می‌نویسد: ایران از طریق جنگ نیابتی در یمن، عربستان را هدف قرار داده است. درگیر شدن عربستان در جنگ یمن، تمرکز این رژیم بر مسائل اقتصادی را کاهش داده است. این کشور با کسری بودجه و کاهش درآمدهای نفتی روبرو است. همچنین بهای بنزین عربستان هم‌اکنون از آب‌معدنی هم کمتر شده است. با وجود تمام این مشکلات، رژیم آل‎سعود  به جای حل مشکلات اقتصادی بر مدیریت روابطش با ایران تمرکز کرده است.

نگارنده در پایان می‌نویسد: وجود این تنش‌ها درواقع برای ریاض وقت اضافه می‌خرد تا خزانه نقدی خود را تجدید کند؛ اما روسیه و ایران نیز قصد در دست گرفتن بازار تولید نفت را دارند. در این میان سرمایه‌گذاران نیز تغییرات ارزش ریال عربستان را پیگیری می‌کنند.
نظرات بینندگان