کد خبر: ۲۴۷۱۴۵
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۲ - ۲۱ دی ۱۳۹۴

رئیس مركز پژوهش های مجلس: نظام آماری صحیح در کشور وجود ندارد

رئیس مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی افزود:با توجه به اینكه دولت خط فقر را درآمد زیر دو میلیون و سیصد هزار تومان مطرح كرده جای سوال است كه كارگران با حقوق هفتصد و بیست هزار تومان چگونه می توانند زندگی كنند؟
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گفت: بار اصلی نظام بر دوش كارگران است و اگر به گذشته بازگردیم متوجه می شویم كه در بحث عدالت اجتماعی خیلی موفق عمل نكرده ایم .
به گزارش«انتخاب»؛ كاظم جلالی رئیس مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در همایش شوراهای اسلامی كار استان تهران كه امروز (دوشنبه )برگزار شد با اشاره به شعار گونه بودن برخی اظهارات ذكر شده در جلسه امروز اظهار داشت: تاكنون برخی از عملكردهای صورت گرفته در حوزه های گوناگون با كلام امام و مقام معظم رهبری و قانون اساسی در تناقض بوده است و نارسایی های بسیاری وجود دارد.

وی با اشاره به این كه بار اصلی نظام بر دوش كارگران و این قشر است، گفت: اگر به گذشته و دوران انقلاب اسلامی بازگردیم متوجه می شویم كه در بحث عدالت اجتماعی خیلی موفق عمل نكرده ایم .

رئیس مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی افزود:با توجه به اینكه دولت خط فقر را درآمد زیر دو میلیون و سیصد هزار تومان مطرح كرده جای سوال است كه كارگران با حقوق هفتصد و بیست هزار تومان چگونه می توانند زندگی كنند؟

جلالی بیان كرد: ارقام ذكر شده با هجمه تورم به هیچ عنوان پاسخگو نیست و هماهنگی ندارد.

وی تصریح كرد: متاسفانه آمار و ارقامی كه در ایران ارائه می شود واقعی نیست و مسئولان ذی ربط تنها به ارقام دستكاری شده روی كاغذ بسنده می كنند.

*نظام آماری صحیح در كشور وجود ندارد

جلالی گفت: باید در ایران یك نظام آماری درست وجود داشته باشد و مردم موضوع كاهش تورم را در مقایسه با زندگی واقعی احساس كنند.

وی افزود: باید نظام آماری خارج از حیطه و فرادولتی شود تا دولت ها نتوانند در آن اعمال نظر كنند.

 رئیس مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بیان كرد: با توجه به اینكه مجلس اجازه ارائه طرح ندارد و این یكی از وظایف دولت است باید در قوانین بازنگری ایجاد كند.

جلالی با پیشنهاد تشكیل كمیته مشترك میان مجلس و تامین اجتماعی گفت: مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در خصوص بحث اساسنامه سازمان،لایحه ی برنامه ششم،بودجه سال 95 و ... آمادگی دارد نظرات كارگران و نماینده های آن ها را در صورت امكان عملیاتی كند.

نظرات بینندگان