کد خبر: ۲۴۷۲۹۳
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۲ - ۲۲ دی ۱۳۹۴

معاون روحانی: ایران در آستانه فصلی نو در روابط بین الملل است

در آستانه فصلی نو درتاریخ جمهوری اسلامی ایران در روابط بین المللی ایم وجادارد که در این فضای جدید با تحرک کامل، نقش وسهم کشور را درآینده انرژی جهان تبیین کنیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ایران درآستانه فصلی نو در تعالی روابط بین المللی و ایفای نقش تعیین کننده در آینده انرژی جهان قرار گرفته است.

به گزارش «انتخاب»، در پیام صالحی به دوازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش آمده است: برگزاری این نمایشگاه ازاهمیت به سزایی برخوردار است، چرا که در آستانه فصلی نو درتاریخ جمهوری اسلامی ایران در روابط بین المللی ایم وجادارد که در این فضای جدید با تحرک کامل، نقش وسهم کشور را درآینده انرژی جهان تبیین کنیم.

دربخشی ازاین پیام آمده است: ایران به دلیل وجود ذخایرعظیم هیدروکربوری وبرخورداری از سابقه ای بیش ازصد سال دربخش انرژی، همواره درجهان به عنوان یکی ازکشورهای پیشرو و موثر در حوزه انرژی مطرح بوده است.

صالحی در پیام خود گفته است: برای کسب آمادگی پیش دستانه برای رویارویی با حوادث و شرایط پیدا و پنهان فردا و ساختن آینده ای بهتر باید توجه شایسته به موضوع آینده حوزه انرژی کشور صورت گرفته واز روزمرگی این حوزه رهایی یافت.

تدوین سناریوها وراهبردهای هوشمندانه برای روبرو شدن با آینده آمیخته با عدم قطعیت های فراوان می تواند نقشه راهی روشن برای آینده کشور فراهم آورد واین به معنای آن است که باید نگرشی راهبردی در تدوین برنامه بلند مدت بخش انرژی کشور وجود داشته باشد که هم فرا بخشی عمل

کند وهم جامع باشد.

درپایان این پیام آمده است: برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند طلیعه یک حرکت فراگیر برای سازگار کردن بهره مندی ازعلوم وفنون جدید برای ساختن آینده مطلوب کشور با حفظ و حراست ازمواریث طبیعی باشد.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش دیروز با حضور کاظم وزیری هامانه قائم مقام وزیر نفت، علی اصغر مونسان مدیرعامل منطقه آزاد کیش وجمعی از نمایندگان شرکت های داخلی وخارجی در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار شد.

نمایشگاه بین المللی انرژی کیش تا 24 دی ماه و هر روز از ساعت 17:30 تا 22 پذیرای بازدیدکنندگان است.
 

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان