کد خبر: ۲۴۷۵۰۹
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۱۵ - ۲۳ دی ۱۳۹۴

پنتاگون:‌ ملوانان آمریکایی رها شده توسط ایران آسیبی ندیده‌اند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تسنیم نوشت: وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ملوانان آمریکایی که توسط ایران بازداشت و ساعتی پیش نیز رها شده‌اند، آسیبی ندیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ملوانان آمریکایی که روز گذشته توسط ایران بازداشت شده و ساعتی پیش رها شدند، آسیبی ندیده‌اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای یگان دریایی آن، ساعت 16 روز گذشته (سه‌شنبه) دو فروند قایق جنگی آمریکایی را در محدوده آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران توقیف و 10 سرنشین آن را بازداشت کرده‌اند.

پس از این ماجرا بود که جان کری، وزیر خارجه آمریکا طی تماس‌ تلفنی با محمد جواد ظریف، همتای ایرانی، ضمن پیگیری آخرین وضعیت ملوانان آمریکایی، خواهان آزادی آن‌ها شد. ظریف در این تماس تلفنی نیز به همتای آمریکایی خود تأکید کرد که ملوانان آمریکایی وارد حریم آب‌های سرزمینی ایران شده‌اند و آمریکا باید بابت آن عذرخواهی کند.

در نهایت نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ساعتی پیش اعلام کرد که با توجه به بررسی‌های انجام شده و اطمینان از غیرعمدی بودن رفتار آمریکایی‌ها و عذرخواهی طرف آمریکایی، ملوانان نیروی دریایی ارتش آمریکا را در آب‌های بین‌المللی رهاسازی کرده است.

نظرات بینندگان