کد خبر: ۲۴۷۷۳۰
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۳ - ۲۵ دی ۱۳۹۴

صدر اعظم آلمان: ما به کمک عربستان در سوریه نیازمندیم

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در واکنش به انتفادهای فراوان سیاستمدران و افکار عمومی این کشور، از همکاری برلین با ریاض دفاع کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در واکنش به انتفادهای فراوان سیاستمدران و افکار عمومی این کشور، از همکاری برلین با ریاض دفاع کرد.

به گزارش«انتخاب»،  خبرگزاری آلمان مرکل گفت: کشورهای بی ثبات در منطقه عربی به حد کافی وجود دارند.

مرکل در پاسخ به این پرسش اعضای حزب سبز در این کمیسیون مبنی بر اینکه آیا همکاری با ریاض هنوز منطقی است، تاکید کرد: من مخالف واکنش های احساساتی و زودهنگام هستم؛ ما به کمک عربستان سعودی در حل بحران سوریه نیازمند هستیم.

کارشناسان معتقدند که مرکل در حالی از همکاری با عربستان در موضوع سوریه سخن می گوید که رژیم عربستان از ایجاد کنندگان، حامیان و تجهیز کنندگان اصلی گروه های تروریستی در سوریه است که تاکنون موجب کشته شدن دهها هزار شهروند بی گناه سوری شده اند.

در این رابطه «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان نیز بدون اشاره به حمایت همه جانبه ریاض از گروه های تروریستی در سوریه از همکاری با عربستان دفاع کرده و نقش عربستان در روند صلح سوریه را مهم توصیف کرد!.

دولت آلمان در حالی از مشارکت با حکومت ریاض دفاع می کند که در پی اعدام آیت الله النمر و 46 نفر دیگر از سوی عربستان سعودی، بسیاری از سیاستمداران و احزاب مخالف دولت آلمان و نیز احزاب حاکم خواستار بازنگری در سیاست همکاری برلین - ریاض و حتی خواستار قطع روابط تجاری با عربستان شده اند.

*میزان
نظرات بینندگان