کد خبر: ۲۴۷۸۷۰
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۶ - ۲۶ دی ۱۳۹۴

قیمت نفت در آستانه صلح ایران و غرب

قیمت نفت آمریکا در روز شنبه به 29 دلار رسید و قیمت نفت اوپیک همچنان بر مدار 25 دلار قرار دارد؛ وهمچنین نفت برنت در روز جاری به 28 سنت رسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 قیمت نفت های جهانی در چند ماه گذشته در مدار نزولی قرار گرفته است، این روند حتی با نزدیک شدن به زمان برجام متوقف نشده بود تا اینکه در روزهای گذشته شاهد افرایش قیمت نفت بوده ایم به طوری که  بهای هر بشکه نفت شیرین سبک آمریکا در بازار نیویورک روز پنجشنبه برای تحویل در ماه فوریه با 72 سنت افزایش به 31 دلار و 20 سنت رسید.

به گزارش «انتخاب»، بر این اساس قیمت نفت آمریکا در روز شنبه به 29 دلار رسید و قیمت نفت اوپیک همچنان بر مدار 25 دلار قرار دارد؛ وهمچنین نفت برنت در روز جاری به 28 سنت رسید.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن نیز روز پنجشنبه برای تحویل در ماه فوریه با 72 سنت افزایش 31 دلار و سه سنت داد و ستد شد.

میانگین بهای نفت اوپک در سال 2015 میلادی نزدیک به 54 دلار در هر بشکه بود، در حالی که در سال میلادی پیش از آن، نفت این سازمان به طور متوسط به قیمت 102 دلار در هر بشکه معامله شد.

ایران پس از امضای توافق هسته ای با گروه 1+5 و نهایی کردن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در آستانه لغو تحریم ها قرار دارد و برای بازگشت به بازارهای نفت آماده است. با این همه، عربستان می کوشد با کاهش بیشتر سطح قیمت ها، شرایط بازار را برای بازگشت ایران نامناسب کند.

*میزان

نظرات بینندگان